"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

Удари по Харкову та Херсону, ДРГ на кордоні, саміт в ЄС та допомога США – головне на ранок 1 лютого

YouTube video player

Цієї ночі Україну знову атакували ударними безпілотниками та ракетами. За даними Херсонської ОВА, регіон атакували керованими авіаційними бомбами. Внаслідок обстрілу пошкоджено освітній заклад та житлові будинки. Поранено двоє людей. Також у місті частково зникло світло.

Атакували також Харківську область та місто. Ворог випустив дрони-камікадзе. За даними Харківської обласної прокуратури, зафіксовано влучання трьох БпЛА в одному із районів міста. Пошкоджено будівлі цивільного підприємства. Без постраждалих. За даними Повітряних сил ЗСУ, у межах регіону знищено два ударних БпЛА. В області керованою авіабомбою пошкоджено будівлю лікарні. Є постраждалі.

За минулу добу ворог обстрілював  Сумську, Чернігівську, Донецьку, Запорізьку, Дніпропетровську та Миколаївську області. За даними військових адміністрацій, попередньо без постраждалих, є пошкодження цивільної інфраструктури.

Росіяни активізували роботу ДРГ у Сумській області. Про це повідомляє речник прикордонної служби України. Відомо, що спроби проникнення росіян на територію держави залишаються. Також, за словами представника ДСПУ, активність ворожих угруповань спостерігається й у Харківській області.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Адміністрація США вважає, що процес ухвалення додаткової допомоги Україні не провалився в Конгресі, адже зусилля продовжуються і фінансування, яке було узгоджене з українськими партнерами, є життєво необхідним зараз для України. Про це заявив координатор Ради нацбезпеки України Джон Кірбі. У відповідь на запитання журналістів, чи вважає він, що законопроєкт з реформою на кордоні та допомогою Україні провалився, Кірбі відповів чітко: «Ні».

В ЄС розпочався позачерговий саміт лідерів союзу, де будуть обговорювати допомогу Україні на 50 млрд євро і вето Угорщини.  За даними ЗМІ, допомогу мають надати з бюджету ЄС. Для цього потрібна згода усіх країн Євросоюзу. Однак Угорщина, як і раніше, не дала відповіді  на це. Прем’єр-міністр країни Віктор Орбан каже, що погодиться на внесення 50 мільярдів на допомогу Україні, але за умови, що це рішення переглядатимуть щороку, що дає можливість Будапешту заблокувати його в майбутньому.

ОСТАННІ НОВИНИ