Угля на Харьковщине хватит на месяц. Есть ли альтернатива?
У залі облдержадміністрації: науковці, промисловці і владники. Разом міркують, як і де отримати дефіцитне паливо та інші енергоносії, бажано альтернативними способами. На розсуд учасників заходу – кілька проектів. Перший – переробка вугілля в бензин.
Віктор Рудика ДП "Гипрококс"
Мы рассматриваем 2 площадки в Харьковской области: Барвенковский район и Волчанский, и 3 очереди по созданию этого производства. Которое, в конечном итоге, должно обеспечить где-то порядка 1 млн тонн светлых продуктов: примерно пополам дизель и бензин.
Ще один проект, і знову пов'язаний з вугіллям. Він передбачає його бездимне спалювання.
Олександр Ковальчук голова правління ПАТ "Світ шахтаря"
При его сжигании эффективность не столь велика. И те же выбросы в окружающую атмосферу – большая проблема. Потом куда девать эти шламы и так далее. Поэтому мы на сегодня взялись над этим работать, мы только на начальном этапе нашего проекта.
Ці два проекти цікаві та корисні, кажуть фахівці. Однак пов'язані вони з вугіллям. А саме його зараз в країні бракує, інформують експерти. Зокрема, на Харківщині запасів вистачить не більш, ніж на місяць. Тож у сучасних реаліях ці розробки не є доречними. Тим більше, на реалізацію проектів потрібні чималі кошти.
Олександр Дудка начальник Харківського регіонального центру інвестицій та розвитку
Для того, чтобы получить доступ к этим финансовым ресурсам, нам надо подготовить не просто красивую стратегию, которая была бы получена научным трудом, но и включить туда те проекты, который важны с точки зрения экономического развития. И включить именно в план реализации стратегии на ближайшие 3 года.
Окрім вугільних проектів, у керівництва області є план створити індустріальний парк на Окружній, завод з переробки хімдобрива та інше. Однак вартість цих проектів також чимала. В уряді поки фінансової допомоги навіть не обіцяють, не приховують керівники Харківщини.
Володимир Губа перший заступник начальника управління паливно-енергетичного комплексу Харківської облдержадміністрації
Для включения в поддержку для получения денежных средств у нас рассматривается уже порядка 38 проектов на общую сумму порядка 134,4 млн грн. Вся загвоздка только в финансировании.