Угода про асоціацію з Європейським союзом потребує перегляду, з такою заявою виступив віце -прем’єр міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Вадим Пристайко. Даний перегляд, за його словами, стосується питання квот на поставки без мит українських товарів до Європейського союзу.
Вадим Пристайко віце-прем'єр-міністр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції
Зараз дуже вдалий момент, тому що як раз підійшов історичний термін, коли ми можемо переглянути умови, і перегляду умов чекають наші виробники. Тому що більшість квот, які поставлені, вони вже не влаштовують нас. Ми перейшли етап перших контактів із Європейським Союзом в рамках угоди про безтарифну торгівлю. Я сподіваюся, що ми переглянемо.
Також Україна веде перемовини з ЄС щодо поглиблення співпраці в сферах цифрового ринку, взаємодії в питаннях митниці, юстиції, безпеки і оборони.
Вадим Пристайко віце-прем'єр-міністр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції
Всі ці питання просуваються одночасно. В деяких – більший прогрес. У деяких – прогрес потрібен. Наприклад, зняття роумінгових обмежень. Це те, над чим ми працюємо. Або “промисловий безвіз”. Щоб наші товари, які постачають на ринки, не повинні були б проходити через сертифікацію ризику невиконання угоди немає. Є ризик того, що ми не зможемо досягти того, чого хочемо. Тобто у нас амбіцій набагато більше, ніж реальність, це той єдиний ризик, який я бачу.
Європу без робітників з України очікує колапс. З такою думкою виступив голова асоціації переробників Польщі Анджей Гайовнічек – поляки не зможуть замінити трудових мігрантів з України, які займають там свою нішу.
Анджей Гайовнічек голова асоціації переробників фруктів та овочів Польщі
Польща є величезним виробником продуктів харчування, одним з найбільших в Європі. Тож якщо працівники з України не приїдуть, це буде катастрофа. Те, що буде вирощено в полях, пропаде, оскільки не буде кому збирати.
За словами Анджея Гайовнічека, Польща наразі потребує сотень тисяч сезонних працівників з України. І якщо до початку збору вражаю, українські трудові мігранти не зможуть приїхати в Польщу, то це може призвести навіть до протестів польських аграріїв.