Україна без антибіотиків. У МОЗ не виключають утворення дефіциту цих ліків

26.10.2020 10:30   -
Автор:
В Україну таки надійде противірусний препарат "Ремдесивір" для надання медичної допомоги коронавірусним пацієнтам, і це вже пообіцяли у профільному міністерстві. І хоча навколо цих ліків було чимало суперечок щодо доведеної ефективності, саме вони увійшли в національний протокол лікування COVID-19. Бо їх, зазначають у МОЗ, також використовують у своїх протоколах багато країн США, Японії, Австраліі та ЄС як перший вид терапіїї для хворих з середнім і тяжким перебігом коронавірусної інфекції. 
 
Ігор Іващенко заступник міністра охорони здоров'я України з питань європейської інтеграції 
 
Міністерством охорони здоров'я було надано дозвіл на ввезення незареєстрованого лікарського засобу "Ремдесівір"  для лікування COVID-19. На данний момент в Україну має прибути перша партія данного лікарського засобу. Це близько 14 тисяч флаконів в той же час постачання буде здійснюватися до кінця цього тижня. В той же час загальна процедура закупівлі передбачала 28288 одиниць лікарського засобу, що буде направлена на лікування 4700 пацієнтів із середніми та тяжкими патологіями перебігу COVID-19.
 
А між тим у Мінохорони здоров"я не виключають, що в Україні може утворитися дефіцит антибіотиків, які з початком пандемії набули широкого використання. Зазначають, що таке відбувається чи не в усьому світі. До прикладу в Європі обсяг споживання антибіотиків збільшився на 40%.   
 
Ігор Іващенко заступник міністра охорони здоров'я України з питань європейської інтеграції 
 
Ми вже відмічаємо, що в Україну з Європи надходить менша кількість антибіотиків і з метою, щоби це допустити в період пандемії виникнення потенційного дефіциту антибіотиків мінохорони здоров'я організовує і тісно співпрацює з фармвиробниками, щодо визначення механізмів, як організувати виробництво та забезпечити потребу населення у антибіотиках. В той же час ми наголошуємо на уникненні пацієнтами самолікування препаратами антибіотиками, а також фокусуємо увагу наших лікарів щодо призначення антибіотиків виключно у національний метод і виключно за показами.
 
Разом з тим продовжується робота зі створення оригінальної української вакцини проти COVID-19, щоправда, за словами фахівців, цей процес дуже тривалий. Необхідно провести три фази клінічних досліджень. Зараз їх доводиться робити в лабораторіях США та Туреччини, зазначив міністр Степанов, бо в Україні лише відновлюються лабораторії такого типу. Тому у весь процесс створення може тривати ще цілий рік.