Украина задолжала кредиторам почти 80 млрд долларов

28.05.2019 13:03   -
Автор:
Чергові міжнародни кредити чи оголошення дефолту. Саме ця тема стала головною в Україні. Деякі авторитетні персони, які так чи інакше мають причетність до української політики вважають, що Україна має розірвати свої відносини з МВФ, який диктує фінансові вимоги, щодо України і оголосити про дефолт. За приклад вони приводять досвід Греції та Аргентини, які відмовились виплачувати кредити. Окрім того, вважають деякі експерти, борги Україні повинні списати і в США в якості компенсації за страждання країни під час війни.  
 
Дмитро Разумков представник Володимира Зеленського 
 
Я думаю, що буде зустріч МВФ з президентом, на якій будуть розставлено багато крапок над i. Стосовно моєї суб'єктивної точки зору, я думаю, що в сьогоднішніх умовах це мало ефективний шлях і навряд чи Україна зможе по ньому піти. 
 
Ось, поки ще чинний глава Уряду, сформованого екс-президентом Петром Порошенко, вважає, що оголошення дефолту в Україні призведе до серйозних наслідків.
 
Володимир Гройсман прем'єр-міністр України 
 
Навіть розмови про дефолт не додають стабільності, це шкідливо. Дефолт – це глобальна криза, згадайте 90-ті роки. Я вважаю, що для українців криз вже досить. Від будь-яких дефолтів, які несуть за собою дуже серозні наслідки, в першу чергу, постраждають українські пересічні громадяни
 
Здігдно даних Мінфіну, державний та гарантований державою борг України станом на 31 березня 2019 року, становив майже 80 мільярдів доларів.  
 
Тимофій Милованов заступник голови Ради Нацбанку
 
Дефолту не буде. Дефолт не вигідний насамперед нової влади. По-перше, дефолт вдарить по бідних людей. І влада винесуть. По-друге, через п'ять років після дефолту ринки знову відкриються. Але від цього ніякої користі сьогоднішньої влади не буде. П'ять років це дуже довго. По-третє, державний борг оплачується за рахунок платників податків. Розмови про дефолт відволікають від економічної політики нової влади. Для розвитку економіки потрібні чіткі зрозумілі дії. Скоординовані рішення. Які вирішують складні економічні проблеми. Поки таких дій ще немає. Але сподіваюся вони скоро будуть.
 
Банкіри вважають, що передумов для дефолту немає, а тема про нього суто політичний хід під позачергових парламентських виборів. У разі ж, якщо Україна оголосить про дефолт, вважають аналітики, то це, не тільки обвалить національну валюту, а і негативно позначиться на міжнародній політичній та дипломатичній підтримці України.