Украинцам предлагается присматривать за нерадивыми соседями, которые “крадут” воду

13.02.2019 15:34   -
Автор:
Відтепер постачальники води отримувати оплату за послуги повинні тільки на підставі свідчень лічильників, що встановлені безпосередньо на вході до будинку. А для цього всі вони мають бути оснащені приладами обліку, як того вимагає закон. А от споживачі за надані послуги будуть сплачувати по-різному і залежитиме це від кількості зареєстрованих мешканців та встановлених індивідуальних водомірів. 
 
Закон України Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання
 
У разі якщо жодне приміщення у будівлі не оснащене вузлами розподільного обліку гарячої, питної води, загальний обсяг спожитої води розподіляється між споживачами пропорційно до кількості осіб, які фактично користуються такими послугами; 
 
У разі якщо частина приміщень у будівлі оснащена вузлами розподільного обліку гарячої, питної води, а частина – не оснащена, обсяг спожитий споживачами у приміщеннях, оснащених вузлами розподільного обліку, встановлюється у розмірі, визначеному за допомогою таких вузлів, а загальний обсяг спожитої у будівлі води розподіляється між споживачами, приміщення яких не оснащені такими вузлами. 
 
Тож споживати воду без індивідуального приладу обліку не так вже і вигідно. Наразі у випадку, коли показання всіх квартирних водомірів виявляться в сумі менше, ніж свідчення загальнобудинкового, то так би мовити "крайніми" залишаться ті, у кого немає власних лічильників і хто платить по нормам 5 кубів на людину, бо тепер саме вони повинні будуть компенсувати перевитрати. Тож комунальники радять бути обачними, бо є такі мешканці, які крадуть воду шляхом шахрайства із лічильниками, свідомо занижують їх показники або зовсім не надають, а врешті решт платити за "зайві" куби доведеться всім жителям будинку. Хоча фахівці і зазначають, що ці необліковані витрати можна буде покласти на недбайливого сусіда, але це ще треба довести.