Хочеш вижити – виймай з запасів. Пандемія коронавірусу змусила українців збільшити витрати та спустошити власні заощадження. І все для того, аби покрити потреби родини та домогосподарства. Про це свідчать дані держслужби України.
Ірина
И на лекарства, и на продукты. Понимаете, если, конечно, питаться одним хлебом и водой, то, конечно, можно и не доставать ничего. А поскольку хочется нормально и питаться, и жить, то приходится.
Тетяна
Пришлось доставать, а как без этого? Ну, во-первых, мы пенсионеры, пенсии не на все хватает, а сбережения кое-какие есть.
За підсумками першого кварталу рівень заощаджень українців різко впав. Зокрема, витрати українців на сім відсотків перевищили рівень доходів.
Марія
Откладывать не удается, доставать приходилось, потому что работы нет. Я работаю риэлтером, поэтому соответственно вся недвижимость упала и не было работы.
Експерти переконують – до нової кризи українцям протягом трьох років вдавалося збільшувати свої накопичення за рахунок менших витрат. Наразі інший сценарій. В Економічному дискусійному клубі вважають – на витрати громадян в першу чергу вплинуть падіння реального ВВП, а також криза в промисловому виробництві.
Кожен фактично став біднішим на 500 гривень. А рівень споживання не змінився. Тому люди починають витрачати заощадження. Ті, у яких вони взагалі є. Але у багатьох тих заощаджень немає і виходить, як у тому прислів’ї – поки товстий схудне, худий помре.
Надалі, переконують експерти, економічна криза поглиблюватиметься, підвищення рівня життя та зарплати громадянам, навряд чи варто чекати. Нещодавно у МВФ дали прогноз щодо економічної ситуації в Україні аж до 2025. Очікування погіршали – наступного року відновлення ВВП бачать лише на рівні 1,1%, тоді як раніше очікували зростання в 2,5%.