Українців масово тестуватимуть на коронавірус

20.05.2020 12:53   -
Автор:
Закон діятиме протягом карантину і застосування запобіжних заходів, і ще двох місяців після відміни режиму карантину. Передбачається, що тестування буде обов’язковим для осіб, які звертаються за медичною допомогою і мають ознаки COVID-19 і тих, хто контактував з хворим. Загальномасштабне ПЛР-тестування на зразок кращих міжнародних практик, як на амбулаторному, так і стаціонарному рівнях, повинно проводитись безоплатно для громадян, зазначили у Міністерстві охорони здоров’я.
 
Також регулярне тестування повинні будуть проходити всі працівники медичних закладів, які надають допомогу хворим на коронавірус, а також особи, які здійснюють заходи пов’язані з недопущенням розповсюдження COVID-19. Зокрема працівники поліції та Нацгвардії, незалежно від того, чи контактували з хворим, чи ні. У законі  також йдеться про обов’язкове оприлюднення повної інформації стосовно коронавірусної інфекції (в тому числі про наявність тестів, засобів індивідуального захисту), розвиток мережі пунктів тестування по всій країні, спеціальне навчання медпрацівників щодо алгоритму дій при пандемії та збільшення виплат медикам, задіяним у лікуванні COVID-19.
 
Міністерство охорони здоров`я
 
Даний документ передбачає, що особи, які через проведення заходів по запобіганню поширення коронавірусу були вимушені піти на самоізоляцію, чи знаходяться у медзакладах, будуть отримувати грошову допомогу в розмірі 50% середньої заробітної плати, незалежно від страхового стажу. Медичні працівники, які через коронавірус лікуються стаціонарно чи амбулаторно отримають компенсацію  – 100% від середньої заробітної плати. 
 
Масове тестування українців може розпочатися вже з наступного тижня, повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я. 
 
Міністерство охорони здоров`я
 
Таке тестування дасть змогу виявити, чи хворіла людина на коронавірусне захворювання COVID-19 і чи має вона імунітет. Точних даних, скільки діє такий імунітет, наразі немає. За попередніми даними, цей період складає близько трьох місяців.
 
У міністерстві зазначили, що теоретично Україна може робити до  мільйона таких тестів на добу.