Вступна кампанія триває. Половина шляху вже позаду. В Міністерстві освіти підбивають перші підсумки і роблять перші висновки. Так, згідно підрахунків посадовців, українські абітурієнти, як і раніше, більше прагнуть навчатись на "елітних" спеціальностях.
Інна Совсун перший заступник Міністра освіти і науки України
Найпопопулярніші спеціальності, не змінюється конфігурація з року в рік, це філологія, право, менеджмент, комп'ютерні науки, середня освіта, психологія та економіка. Це досить типовий перелік спеціальностей.
Йдуть вчитись на перекладачів та юристів, психологів та економістів. В той час, як влаштуватись за таким профілем на роботу вже по завершенню виша майже нереально. Країні, розповідають в обласному центрі зайнятості, потрібні люди, які вміють працювати руками.
Володимир Міненко директор Харківського обласного центру зайнятості
Користуються попитом робітничі професії і спеціальності. Це токар, фрезерувальник, налагоджувальник станків чи програмного забезпечення, тобто різноманітні професії, але робітничі. Це майже вісімдесят відсотків від тих вакансій, які замовляє работодавець.
Від п'яти до п'ятнадцяти, і навіть до двадцяти тисяч гривень – цілком реальна заробітна плата для досвідченого працівника заводу чи промислового підприємства, розповідають в Центрі зайнятості. В той час як юристів в країні – греблю гати. На одне робоче місце – десятки претендентів, та й заробітні плати – далеко не такі високі. Тому й щорічно близько п'яти тисяч містян відмовляються від "елітної" освіти та йдуть перенавчатись з юристів – на станочників широкого профілю, а з економістів – на операторів верстатів.
![](https://i.ytimg.com/vi/VH-lPeoAlhE/hqdefault.jpg)