Украине необходима новая государственная программа “Репродуктивное здоровье нации” – общественность инициирует её принятие
Спеціалісти медичної галузі констатують Україна перебуває у станi демографiчної кризи. На розвиток продуктивності українців здебільшого негативно впливає рiвень добробуту людей та нестабільна економiчна ситуацiя. Одні не наважуються народжувати дітей, інші через стан свого здоров"я просто не здатні.
Олена Панченко керівник проекту "Репродуктивне здоров'я в україні"
Стан репродуктивного здоров"я і взагалі здоров"я українців негативне і серйозне. Все це складає такий досить негативний фон, таке тло, коли народження і життя кожної дитини є дуже важливим.
Аби допомагати українцям в плануванні сім"ї, надавати кваліфіковану допомогу вагітним, породіллям та новонародженим в Україні до 2015 року протягом десятиріччя діяла спеціальна державна програма. Натомість її строк добіг кінця. Тож підтримка материнства і дитинства повністю лягла на плечі місцевих бюджетів.
Людмила Гапонова головний спеціаліст відділу з питань організації охорони дитинства і материнства управління охорони здоров"я облдержадміністрації
І в 15, і в 16 році і на 2017 рік вже розглянуті ці питання, вони представлені до обговорення і на міській раді,, і обласній. Передбачена закупівля дороговартісних препаратів, заплановано закупівлю препаратів для маловагових новонароджених, препаратів для виходжування немовлят.
Такий стан справ, впевнені фахівці, зумовлює необхiднiсть прийняття нової програми "Репродуктивне здоров'я нації". Вони розробили проект і він вже пройшов ухвалення в профільному комітеті Верховної Ради. Натомість далі справа не пішла. Гальмує Міністерство охорони здоров'я.