Украинскую милицию хотят переименовать в полицию
Як казав герой відомого мультфільму, як човен назовеш, так він і попливе. Українську міліцію збираються перейменувати у поліцію. І не просто перейменувати. На Міністерство внутрішніх справ чекають реформи. Законопроект наступного тижня планують розглянути у парламенті. Зміни збираються розпочати з переатестації всіх працівників правоохоронних органів з подальшим скороченням всього штату.
Роман Лихачов юрист
-Переаттестация будет предусматривать ряд требований. Т.е сотрудник будет вызываться на комиссию, проходить физический отбор, работа с психологами будет – будет сдавать тесты, будет какие-то теоретические знания и практические показывать. Будет составляться лист пригодности данного сотрудника.
За новими правилами функції охорони правопорядку відійдуть до Національної поліції, до складу якої ввійде три Бюро: служби ППС та ДАІ, по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією, а також Бюро розслідування кримінальних справ.
Роман Лихачов юрист
-Бюро расследований будет включать в себя всех следователей из органов Службы безопасности Украины, прокуратуры. Соответственно в указанной структуре будут расследоваться все дела, за прокуратурой будет оставаться только лишь надзор. И с нового 2014 года фактически прокуратура будет поддерживать только лишь обвинение в суде.
Кожне Бюро очолить окремий керівник, кандидатура якого узгоджуватиметься з Головою держави. А от з МВС планують зробити громадянську структуру і там працюватимуть лише держслужбовці. До складу міністерства увійде і Служба пожежної безпеки, саме її представники, як і їх колеги на Заході зі служби спасіння 911, будуть виїжджати на не кримінальні виклики: надати першу медичну допомогу, гасити пожежу та знімати з дерев котів.
Нові правила в системі правоохоронних органів несуть в собі як переваги, так і мінуси, кажуть юристи. Плюс в тому, що усі правоохоронці пройдуть переатестацію і до поліції, планують законотворці, потраплять лише висококваліфіковані працівники. Та однак і недоліків чимало. В законі зовсім нічого не вказано про відкритість та прозорість новоствореної структури.
Роман Лихачов юрист
-Только тогда наша милиция, пусть ее переименуют в полицию, она станет открытой. Кроме этого, я считаю, чтоб реформировать данную структуру, ее нужно реформировать не снизу вверх, а сверху вниз, вот когда она будт полностью реформирована, когда человек будет получать достойную зарплату, тогда функционировать полиция может надлежаще.
Щодо перейменування міліції в поліцію свою точку зору мають і історики. Вони кажуть, це вже не перша в історії зміна назв.
Владислав Яценко історик
-Вперше поліція була створена в Петербурзі за наказом княза Олександра Меншикова. I і цікаво, що первісна ця поліція виконувала не лише охорону правопорядку, але до її функцій входили в Петербурзі прибрання сміття, осушення болота, і перші ліхтарі, які були встановлені в Петербурзі, встановлювалися заходами поліції, але вона була не численна, загальний штат складав 40 чоловік, причому 4 з них були офіцери.
У 1917 році в Російській імперії Тимчасовим урядом була створена міліція, яка замінила існуючу більше трьохсот років в державі поліцію.Наразі Росія знов повернулися до історичної назви. Цьогоріч цим шляхом планує піти і Україна. Але, кажуть історики, формальне переіменування не вирішить проблем, що накопичилися у МВС, – зміна назви повинна йти у комплексі зі справжньою реформою правоохоронних органів. З цим згодні і пересічні громадяни.
Станіслав Пономаренко громадянин України
-Нужна реформа в первую очередь, а не простое переименование, т.е в первую очередь нужен подход к кадрам, которые сейчас в милиции, какая-то переаттестация, повышение зарплат офицерского состава и ниже.
Наталія Заржевська громадянка України
-Я считаю, что милиция должна быть более профессиональной и действовать более жестко может быть в некоторых ситуациях.
Світлана Марченко громадянка України
-Главное, чтоб они выполняли свои обязанности и не нарушали законы.