Вулицю Сумську повністтю адаптують під потреби людей з обмеженими можливостями. Це центральна вулиця міста, тут чимало адмінбудівель, і місць відпочинку, до яких подекуди людям з особливими потребами важко дістатися. Поки що.
Світлана Горбунова-Рубан заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення
Все знают, что проблема пешеходной зоны у нас самая болезненная, что мы слава Богу успешно адаптируем наши социальные учереждения, наши медицинские учереждения, вы прекрасно понимаете, что создав такие условия и инфраструктуры, мы облегчим жизнь не только людей, которые передвигаются на колясках, но и мамочек с детскими колясками, и пожилых людей, которым тяжело поднять ногу на бордюр.
Проект адаптації вулиці сьогодні презентували в міськраді, його розробили в університеті міського господарства. Під реконструкцію пішохідної зони виділяють ділянку від площі Павлівської до парку Горького. Її розіб"ють на три частини. Першу – від площі Конституції до площі Свободи – мають зробити вже цьогоріч до дня міста.
Олена Шингарьова віце-президент Харківської міської громадської організації інвалідів «Креавіта»
Это наиболее центральная часть нашего маршрута и это наиболее сложная часть нашего маршрута с точки зрения архитектурной адаптации, потому что это участок, где очень много плитки, где достаточное количество пешеходных переходов в плане адаптации мы будем адаптировать с учетом потребности маломобильных групп населения существующие пешеходные переходы.
А це майже три десятки переходів. Працюватимуть над найбільшою проблемою – бордюрами. На пешохідних переходах вони зависокі для візочників.
Ірина Древаль архітектор-проектант
Окрім пішохідних переходів, зміни торкнуться і самої вулиці Сумської. На ній планується облаштувати куточки для відпочинку, парковки для індивідуального транспорту людей з обмеженими можливостями, громадські туалети. На реалізацію задуманого вже виділили сто п"ятдесят тисяч гривень.