"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

“Умная” квартира без отопления. света и адреса. Как не попасться на уловки мошенников, покупая смарт-жилье?

Смарт-квартири – тип житла, який зародився в Харкові на початку двотисячних. Дев'яти, вісімнадцяти, двадцятип'ятиметрові квартири заповзяті бізнесмени облаштовували на місці непридатного для проживання житла, адміністративних будівель, навіть заводів. Зараз ринок такої нерухомості живе та розвивається. 
 
Ігор Балака експерт з нерухомості 
 
Это ликвидное жилье, действительно интересное, потому, что стоимость квадратного метра составляет 400-600 долларов в районах, прилегающих к центру или на окраинах, и долларов 700-800 в центре.
 
Попитом таке житло користується серед молодих сімей, іноземних студентів, молодих, але високооплачуваних фахівців. Дуже часто його купують, аби вигідно здавати. Проте, попереджають експерти, замість того, аби отримувати пасивний прибуток, покупець може отримати неабиякі збитки. Саме на ринку таких смарт-квартир велика кількість шахраїв та непорядних забудовників.
 
Ігор Балака експерт з нерухомості 
 
Иногда у покупателей такого рода объектов возникают вопросы. В частности, следующие. Первое – сдача таких квартир в эксплуатацию проходит иногда не через декларации ГАСКа, что предусмотрено действующим законодательством, а через решение суда. В этом случае человек хоть и приобретает право собственности, у него возникают вопросы взаимодействия с коммунальными сетями, вопросы прописки/выписки, вопросы постановки на учет вопросы взаимодействия с ОСМД и заключения лицевых счетов с ЖЭКами. И поэтому надо быть очень осторожными.
 
Так, нерідко, в'їджджаючи у нове житло, власник виявляє, що в нього не проведено газ, світло чи каналізаційні комунакації. І комунальні структури допомогти нічим не можуть – невірно оформлена документація на нерухомість забудовником. У Харкові бували прецеденти, коли у будинку не було адреси та опалення. Власники судились, та документи, які надавав забудовник, були складені таким чином, що суд був змушений ставати не на бік мешканців. Виграти таку справу, визнають спеціалісти, дійсно складно, тож краще пересвідчитись у законності будівницвта житла завчасно, ще до його купівлі, перевіривши усі дозвільні документи. Крім того, експерти радять покупцям перед великим придбанням пошукати в мережі інформацію про забудовника – чи не було в нього судових справ, наявність прав власності або права користування земельною ділянкою, оформлене на замовника будівництва. Довірити цю справу краще фахівцям – юристам чи ріелторам.