"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

Уровень заболеваемости гриппом и ОРВИ низкий, но не стоит терять бдительности

Цього тижня харківські епідеміологи зафіксували зниження рівня захворюванності на грип та ГРВІ майже втричі. Харківська область одна з небагатьох в Україні, де не перевищено епідпоріг. За тиждень всього 4700 звернень по медичну допомогу, з них дві тисячі до дитячих лікарів. І такі показники відповідають сезонному рівню захворюваності. Пояснюють цьому в значній мірі посприяло перебування школярів на канікулах та чисельна кількість вихідних у дорослих. Втім, з початком занять ситуація може змінитися. Натомість, поки вона стабільна. У всіх харківських школах провели медичні обстеження. І за парти школярі сіли практично стовідсотковим складом. У от і 16-ій школі майже всі в зборі. 
 
Ірина Д'якова директор ЗОШ №16
 
Ми дуже чекали дітей у другому семестрі. Прийшли діти майже всі. Захворюваннь на сьогоднішній час ми не зафіксували багато. У нас діти більш менш не хворіють. Вони вийшли здорові, щасливі на другий семестр. 
 
Обмаль маленьких пацієнтів і в дитячих поліклініках. От і в 14-ій, кажуть, в порівнянні з груднем минулого року кількість відвідувань і викликів лікарів до дому на сьгодні зменшилась вдвічі. Втім, застерігають не слід втрачати пильності. Адже нову хвилю грипу та ГРВІ ніхто не виключає. А тому наполягають на проводенні профілактичних заходів аби не зазнати грозного вірусу. І мова йде передусім про дотримання санітарно-гігєнічних правил, адже і грип, і ГРВІ передаються повітрянно крапельним шляхом. 
 
Інна Гаркуша заступник головного лікаря міської дитячої поліклініки № 14 
 
При кашле, при чихание закрывать салфеткой рот, нос. Необходимо частое мытьё рук, частое проветривание помещений, влажная уборка должна проводиться не один раз в день.  Всё таки ограничить от посещения общественных мест, я имею ввиду посещения с детьми супермаркетов, базаров.  Потому что при скученности населения очень быстро передаётся инфекция. 
 
У всіх навчальних закладах міста це першочергова задача – дотримання температурного режиму, провітрювання класів, поки дітлахи на перерві, вологе прибирання і, за необхідності, дезінфекція. А от ще медики радять стимулювати імунітет дітлахів, по-перше повноцінно харчуватися, вживати вітаміни, овочі і фрукти, що в свою чергу допоможе справитися із застудами. 
 
Олександр Смашний учень ЗОШ №16
 
У меня был насморк, мне мама заваривала горячую облепиху и овсянку и молоко горячее с мёдом. Я стараюсь не болеть и всё время есть фрукты.
 
Вікторія Слюсарева учениця ЗОШ №16
 
Не болею, потому что я ем много фруктов. Закаляюсь. – Как? – Много гуляю на воздухе. Я очень люблю гулять на воздухе особенно с друзьями.
 
От і Захар, Малек і Варвара з компанією влаштовують зимові забави. Їм зима в радість. Тож не оминають будь-якою можливості погуляти на вулиці. 
 
Захар Цапенко 11 років
 
Люблю зиму потому что всё можно делать и кататься. Любим из снега строить домики, любим много строить домиков, очень.  
 
Рухоме дозвілля на свіжому повітрі ніколи не завадить, зазначають медики. Це покращує роботу організму, сприяє обміну речовин, а значить підвищують загальний тонус. От тільки застерігають – не переохолоджуватися. 
 
Інна Гаркуша заступник головного лікаря міської дитячої поліклініки № 14 
 
Переохлаждение является причиной возникновения простудных заболеваний. Потому что вирусные заболевания – это острые респираторные инфекции, а простудные заболевания это ну вот при переохлаждение может наступить обострение какой-то хронической инфекции или обострение хронического тонзиллита или аденоидит, воспаление аденоидов, которое есть у ребёнка. 
 
А захистити дітей від холоднечі впершу черга задача батьків, які повинні стежити наскільки тепло вони вдягаються і як довго знаходяться на вулиці.  
 
Малек Савальха 10 років
 
Мама всегда заставляет одеться, куртку тёплую, шапку по-теплее и по-красивее конечно, ботиночки. – Я смотрю вы без рукавиц. – А ну, перчатки не у всех есть, мы делимся. Приходится терпеть, потому что всё таки хочется погулять. 
 
Рустам Сайдалієв 11 років
 
Я прихожу домой мокрый, весь замёрзший, одна рука вообще холодная. – А родители? – А родители в ответ, у меня такое было, говорят, что ты мокрый, я говорю с друзьями играл в снежки. И всё. – Наказали? – Нет. 
 
Але і вдягатися треба правильно. І одяг, і взуття повинні бути непромокаючими і не тісними. А от кутати обличчя шарфом не слід, зазначають фахівці, мовляв так утворюється вологе повітря, що може тільки посприяти переохолодженню. Чого ще не варто, кажуть, робити на вулиці, так це багато розмовляти.
 
Інна Гаркуша заступник головного лікаря міської дитячої поліклініки № 14 
 
Желательно смотреть, чтобы ребёнок в морозные дни не кричал на улице, не пел песни, ну не вёл себя в разговорной речи активно. Дыхание через нос и всё будет хорошо и никакая инфекция при морозной погоде к ребёнку не присоединится. 
 
Втім, головна порада батькам постійно бути на варті здоров"я дитини і змалку привчати загартовуватися і вести здоровий спосіб життя.