Урожай-2020 под угрозой. Аграрии просят помощи у правительств
Цей рік надважкий, вважають аграрії. Весна без рясних дощів, а до того аномально тепла зима та засушлива осінь, а зараз в період посівної ще й карантин – все це, зазначають, погано позначається на майбутньому врожаї. А заморозки в середині квітня, нестача вологи у грунті та сильні вітри, що додатково висушують землю, ще додали проблем, почали гинути рослини, які вже пішли в ріст, це зокрема стосується і озимої пшениці та ячменю. Сільгоспвиробники занепокоєні, тож і звернулись по допомогу до Уряду аби уникнути негативних наслідків та проблем.
Зневоднення ґрунтів протягом зими, заморозки та різкі коливання температури навесні, посилені складною соціально-економічною ситуацією через пандемію коронавірусу суттєво ускладнили становище вітчизняного сільгоспвиробника. Значна часка посівів зазнали непоправної шкоди і потребують пересіву, а значить – потребують серйозних коштів. Разом з тим більшість виробників вичерпали можливості з надання застави і не можуть отримати в банках додаткові кредити. Тож нині аграрії терміново потребують державної підтримки.
Сільгоспвиробники підготували і свої пропозиції щодо вдосконалення системи надання державної підтримки аграрному сектору.
– Виділити в окрему категорію отримувачів бюджетної дотації за напрямом компенсації відсотків за кредитами, які обробляють площу до 10 тис. га і не входять до складу холдингів, та компенсувати відсотки за кредитами до 5 млн грн;
– Розробити і затвердити порядок гарантування кредитів, які залучають такі сільгоспвиробники;
– Перенаправити кошти, які планувалося виділити на компенсацію відсоткових ставок за кредитами на купівлю землі, на надання гарантій за кредитами.
Аграрії сподіваються, що їх почують і допомога не забариться. Фахівці переконані, що питання, яке піднімають, не можна ігнорувати, бо формування врожаю-2020 наразі гарантує продовольчу безпеку країни.