В 2017 году воинские части самовольно покинули 408 человек
У березні працівники військової служби правопорядку спільно з іншими силовими структурами розпочнують масштабну операцію з розшуку військовослужбовців, які самовільно покинули частини. Торік таких було чотириста вісім чоловік. Триста шість вдалось знайти. Частина повернулась служити, деяких передали до органів досудового слідства. За подібні вчинки тим, хто тікає, загрожує кримінальна відповідальність. Адміністративна передбачена у разі, якщо відсутність в частині була не більше десяти днів. Минулоріч представники військової служби правопорядку склали тридцять три адмінпротоколи.
Олег Ясинецький заступник начальника Харківського зонального відділу військової служби правопорядку
З них військовослужбовці були притягнуті до відповідальності адміністративної, на 21 було накледено штраф, різні розміри. І на 9 було призначено відбування покарання у вигляді гауптвахти, 2 військовослужбовця – справу було закрито.
Наразі у розшуку й досі перебувають сто два військовослужбовця. Починаючи з дві тисячі чотирнадцятого – понад п'ятсот. Причини, що спонукають їх на такі дії – різні.
Олег Ясинецький заступник начальника Харківського зонального відділу військової служби правопорядку
Военнослужащий, который убегает с воинской части у него, конечно, же своя правда. Он недоволен, наверное, командованием, он недоволен обеспечением, у него семейные проблемы какие-то. Я не могу сказать, что это неправда, бывают, действительно, такие факты. Но прежде чем военнослужащий становится на путь нарушения закона, он должен испробовать те законные методы, которые есть у нас. Это обратиться в органы прокуратуры, военную службу правопорядка, к своему командованию, к вышестоящему командованию. Нет нерешаемых проблем.