В 2019 году даже без заключённой декларации в медпомощи не откажут
За тих пацієнтів, які ще не підписали декларації, комунальні медичні установи, на теритоії яких вони проживають, у першій половині наступного року всеодно отримуватимуть оплату від Нацслужби здоров'я, запевняють у МОЗ України. І гарантують що навіть після цього часу у медичній допомозі ніхто не вправі відмовити.
Міністерство охорони здоров'я України Пацієнтам, які не обрали свого сімейного лікаря або знаходяться у відпустці чи відрядженні, сімейний лікар, надасть безоплатно медичну допомогу у невідкладному стані. Це регламентується Наказом МОЗ №503 «Про затвердження Порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, та форми декларації про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу».
Не зміниться і буде гарантованим у наступному році і пакет безоплатних послуг, що надається сімейними лікарями, терапевтами чи педіатрами. Тож, як запевняють урядовці, всі пацієнти можуть розраховувати на консультацію, спостереження за загальним станом здоров’я, проведення профілактики, отримання рецепта, виписку лікарняного та видачу довідки. А от відвідування вузькопрофільних фахівців з другої половини 19-го року для пацієнтів, які звертаються без направлення сімейного лікаря буде платним. Більш того, таке ж направлення знадобиться пацієнтам і для того аби пройти "Безкоштовну діагностику". МОЗ з липня впроваджує нову програму, згідно якої Національна служба здоров’я стовідсотково оплачуватиме понад 50-т медичних послуг таких як аналізи, рентген, УЗД, мамографія та інші.
Міністерство охорони здоров'я України Послуги можна буде безоплатно отримати тільки за направленням сімейного лікаря, терапевта, педіатра. Пацієнт може сам обрати медзаклад, у якому отримуватиме медичні послуги програми «Безкоштовна діагностика». Головна умова — цей заклад має бути приєднаний до програми. З липня 2019 року шукайте наліпки «Безкоштовної діагностики» на дверях вашої поліклініки. Головна умова участі у програмі — медзаклад має підписати договір із Національною службою здоров’я до 1 липня 2019 року.
А от гарантовано оплачувати послуги на всіх рівнях медичної допомоги в Україні планують з 2020 року. В Мінохорони здоров'я зазначають, що буде затверджена відповідна програма, в якій визначатиметься конкретний перелік безоплатних послуг та ліків для кожного. А це, кажуть, означає, що у разі звернення пацієнта до лікарні він ці послуги отримуватиме безкоштовно, за них медзакладу заплатить Нацслужба здоров’я.