В Дергачах розпочалась рекультивація полігону
Зараз ми на Дергачівському полігоні. Саме сюди останні 15 років звозять основну частину побутових відходів з Харкова. Наразі смітник вичерпав всі свої строки з експлуатації. Зараз його висота сягає 41 метру. Тому тут розпочались роботи з рекультивації полігону.
Підрядники стали заливати підпірні стіни довкола сміттєзвалища загальною площею в 13 гектарів. Заввишки вони будуть в чотири метри. Все для того, щоб схил полігону відповідав нормам. Після проведення всіх робіт законсервований полігон нагадуватиме зелений пагорб.
Юрій Суярко директор КП "Муніципальна компанія поводження з відходами"
Все это будет укрыто геомембраной для предотвращения попадания полигонного газа в атмосферу. Пробурено будет порядка 30 скважин и весь этот газ будет выкачиваться на генераторы. Дальше все это укрывается фильтрационным слоем, потом землей и сверху грунт для того, чтобы можно было посадить деревья, кустарники – это порядка 2 тысяч деревьев и 2 тысяч кустарников по проекту это идет. И будет засеиваться это травой.
Неподалік велетенського сміттєзвалища Харків зараз будує сміттєпереробний комплекс, європейського зразка. Левова частка об'єктів вже готові. Тому якраз нові мапи полігону, дві із чотирьох, що є частиною проекту, і будуть з літа приймати відходи мегаполісу. В керівництві підприємства кажуть, що справа за отриманням дозволу від державної архітектурно-будівельної інспекції.
Юрій Суярко директор КП "Муніципальна компанія поводження з відходами"
Те отходы, которые будут завозиться на новые карты полигона, они пока не сортируются, они просто завозятся и будут компактироваться при помощи компактера, который мы приобрели. В дальнейшем после сдачи второй пусковой части уже будет сдана сортирована линия и все отходы будут приходить через нее. При помощи сортировочной линии мы будем выбирать полезные составляющие и отправлять на повторную переработку. Таким образом уменьшая количество отходов, которые попадают в тело полигона.
Саме дно нових тіл полігону оздоблене геотекстилем та геомембраною, що унеможливлює забруднення ґрунту та середовища. Також за проектом тут вже передбачена система збору фільтрату. Під час експлуатації, полігон облаштовуватимуть ще й горизонтальною системою збору біогазу. Ось новий пункт зважування відходів облаштований радіаційними рамками для контролю всього, що потраплятиме на сміттєпереробний комплекс.
Юрій Суярко директор КП "Муніципальна компанія поводження з відходами"
На новом строительстве у нас готова первая пусковая очередь для приема отходов. В нее входит диспетчерская, весовая, где у нас будут взвешиваться отходы, подъездная дорога. Две карты полигона. Система сбора и очистки фильтрата, обратный осмос. И навес на 4 единицы техники для осуществления ее ремонта и обслуживания. Так же установлено освещение карт полигона и выполнено ограждение. Это первый пусковой комплекс, который нам позволит уйти и с тела действующего полигона, на котором мы стоим и начать работу на новом полигоне.
Будівництво промислового майданчику, де і буде зосереджене основне серце сміттєпереробного комплексу з сортувальною базою, складськими приміщеннями для відходів, а також другу чергу полігону, планують завершити вже наступного року. Частина основного обладнання для комплексу вже на місці. Незабаром, кажуть спеціалісти, розпочнеться їх монтаж. Після чого сміттєпереробний комплекс зможе запрацювати на повну потужність.