В горсовете обсудили вопросы ратификации Европейской хартии равенства
У міськраді обговорили питання ратифікації Європейської хартії рівності жінок та чоловіків у житті місцевих громад, що представляє собою заборону дискримінації за ознаками статі, раси, етнічного або соціального походження та генетичних особливостей і роз'яснює на місцевому рівні поняття гендерної політики та соціальних відносин.
Світлана Горбунова-Рубан заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Социальные отношения – это те отношения, которые во многих моментах срабатывают как некая подушка безопасности, когда в громаде возникают какие-то недоразумения, конфликты и еще какие-то моменты, которые не всем жителям территориальной громады нравятся. Поэтому наша задача прежде всего создать рабочую группу, которая, по нашему мнению, должна состоять из представителей всех структурных подразделений Харьковского городского совета, их исполнительных органов для того, чтобы каждый из тех, кто представляет ту или иную структуру, были бы в определенной степени проводниками этой темы и этой информации.
Наразі до Європейської хартії рівності вже приєднались 35 країн та майже дві тисячі міст світу. Ратифікація Хартії, впевнені у мерії, повинна супроводжуватися конкретним планом дій міськради для того, щоб не тільки розвинути роботу виконавчої влади, а і підвищити якість надання послуг для харків'ян.
Ольга Чичина депутат Харківської міської ради, керівник робочої групи з приєднання до Європейської хартії рівності чоловіків і жінок у життя місцевих громад Городской голова Геннадий Адольфович Кернес сказал и сделал главный акцент на том, что самое важное в городе – это комфорт и предоставление услуг населению. В городе живут 110 тысяч школьников, 178 тысяч молодежи, 23% людей пожилого возраста. У всех людей разные потребности и согласно этим потребностям и запросам мы должны предоставлять услуги.
Всі напрацювання та досягнення у цьому напрямку будуть відображатися на так званому атласі європейських міст, що дасть можливість, запевняють у мерії, переймати їх досвід та навпаки. Адже хартія стосується абсолютно всіх сфер життєдіяльності.
Ольга Чичина депутат Харківської міської ради, керівник робочої групи з приєднання до Європейської хартії рівності чоловіків і жінок у життя місцевих громад Она охватывает и образование, и здравоохранение, и безопасность, и транспорт, и мобильность и даже окружающую среду. То есть большой спектр. И здесь мы сотрудничаем с общественными организациями, с представителями департаментов для того, чтобы найти этот общий консенсус и понять, как мы можем использовать положения хартии, чтобы предоставлять эффективно услуги и в конечном результате выполнить главное задание нашего городского головы и сделать Харьков самым комфортным и доступным.
Остаточне рішення щодо ратифікації Європейської хартії рівності мають розглянути та затвердити на сесії Харківської міської ради.