Сергій Захаревич заступник керуючого справами виконкому Харківської міськради
Чинним законодавством поняття кібербезпеки визначається як стан захищеності життєво важливих інтересів людини і громадянина, суспільства і держави. Саме тому на сьогоднішній час ми приділяємо велику увагу кіберзахищеності, кібербезпеці. На сьогоднішній час нами проводиться ряд заходів щодо інформування, в тому числі і вас , як посадовців у сфері кібербезпеки.
Під час семінару посадовці міськради та її виконавчих органів розглянули основні питання кібербезпеки: як правильно підібрати надійний пароль , скільки їх повинно бути та як запам'ятати всі ; для чого робиться резервне копіювання, навіщо використовувати двуфакторну автентифікацію особи, що таке фішинг, безпечне використання публічних мереж WiFi, тощо.
Михайло Долженко начальник відділу Департаменту міжнародної співпраці Харківської міськради
Для себя я почерпнул, например, отдельные моменты касательно паролей компьютера, что существуют определенный программы, которые генерируют пароли, а ты должен знать только какой один мастер-ключ для себя и как это все правильно хранить, где это хранить. И очень правильно, что проводит харьковский городской совет такие тренинги и учит людей как обезопасить себя, своих родных и близких, а также свое рабочее место от кражи личной с моих личных девайсов, рабочего компьютера или личной техники.
Цифровізація Харківської міськради та її виконавчих органів – це можливості для зростання, стабільності і соціального благополуччя харків'ян, говорять у міськраді. Однак, додають, не достатньо бути тільки цифровими – місто має бути ще й безпечним!
Дмитро Спасібов начальник відділу технічного захисту інформації
Метою цього заняття є інформаційна пропаганда дотримання правил кібербезпеки. Все інше добре, ніяких інцидентів в нас ще не було.
Окрім того, що присутні на семінарі познайомились з теорією захисту інформації, розглянули багато прикладів, посадовці ще й тест на знання правил кібербезпеки успішно склали. Професор кафедри інформаційних технологій та кібербезпеки Харківського національного університету внутрішніх справ, який і провів заняття, пояснює, чому саме так важливо дбати про обізнаність працівників будь-якої організації в питаннях збереження і захисту інформації.
Віталій Носов професор кафедри інформаційних технологій та кібербезпеки ХНУВС
Зловмисників цікавить не тільки гроші, щось таке матеріальне, а будь-яка інформаційна платформа, яку можна захопити і використати для інших атак, щоб убезпечити себе від розслідування, щоб вони не були спільниками. Тобто з під вашої інформаційної системи міської ради можно вчиняти інші правопрушення. Тому, будь-яка організація, де є комп’ютер є об*єктом, цікавістю зловмисників, щоб заволодіти і отримати доступ.
І на останок – лайф-хак від фахівця з кібербезпеки – золоте правило для користувачів сучасних гаджетів, яке корисно буде почути всім:
Віталій Носов професор кафедри інформаційних технологій та кібербезпеки ХНУВС
Як ви вважаєте , що є головним правилом кібербезпеки? Для простого користувача – не клікати, не тикати куди не слід, тоб то перш ніж щось зробити, потрібно подумати, і якщо не впевнений – не виконувати.