В Харківському Діснейленді шукали цвіт папороті

08.07.2013 17:18   -
Автор:

Анастасія Полякова кореспондент

-За традицією на Івана Купала шукають цвіт папороті. І хоча за легендою ця квітка унікальна і знайти її майже неможливо, та в парку Горького їх розквітло аж сім. За кожну знайдену – можна отримати приз.

Приз – квиток на атракціон. Але для цього необхідно було неабияк постаратися. Сховали золотаві квітки і серед клумб, і в декораціях, і серед ландшафту.

Станіслав Лущ художній керівник КП "Центральний парк культури та відпочинку ім. М. Горького"

-Так просто на глазах они не находятся, нужно углубиться в поиски и обратить свой взгляд в необыденное. Просто гуляя по парку, наслаждаясь природой обращать внимание на мелочи, а мелочей у нас в парке достаточно, ярких и красивых.

Та поки харків"яни у пошуках чарівної квітки, їм сумувати не давали. Влаштували дозвілля із користю. Однією такою родзинкою став майстер-клас з гончарства. Почаклувати над глиною міг кожен бажаючий, а майстер керував процесом.

-Мы должны с тобой стеночку поднять, мы раскручиваем, ручки смачиваем, и постепенно вытягиваем стеночку вот так вот.

Головне, вчить гончар, це уважність та зконцентрованість. Адже один невмілий рух може зіпсувати весь вироб.

Олександр Ржановський майстер гончарної справи

-Тут необходима жесткость рук и постановка, то есть нельзя, чтобы руки ездили за глиной, это четкие должны быть размеренные движения.

П"ятнадцять хвилин і з-під рук новачка виходить глечик чи макітра.

Світлана Міхальова відвідувачка парку

-Потрясающая энергетика, энергия глины, рождение творения какого-то.

На іншому майстер-класі дітлахи ліпили свої вироби руками і вже без гончарного кола. І чого тільки в них не виходило – від вигадливих прикрас до предметів побуту.

Тетяна 12 років

-Как с пластилином работаешь, ну может немножко сложнее, потому что надо мочить.

А поряд з ліпниною – стіл, де вчать робити куклу-мотанку. Ольга Лаврова за фахом швачка і клаптики тканин – її стихія. Тільки-от тут використовувати голку не можна. Жінка каже, нове знання стане в нагоді.

Ольга Лаврова відвідувачка парку

-Наверное сувенир какой-то, подарок кому-нибудь смотать, почему бы и нет, опять же с детками, это же мелкая моторика пальчиков, разрабатывается внимание, все это развитие.

Та в першу чергу це давня слав"янська традиція. За якою звичайна іграшка стала оберегом.

Наталія Маркова майстриня

-Есть кукла-долюшка, она с такой длинной косой, которая символизирует путь, есть кукла-желаньице, у нее есть такая сумочка, куда можно загадывать желание,  и делать ей подарочки, и хоть это смешно, но это работает, когда ты веришь, искренне это делаешь, эти куколки они помогают в каких-то делах.

А ось Олена майстер-класом зацікавилася, та все ж до парку прийшла з іншою метою – знайти цвіт папороті.

Олена Лисенко відвідувачка парку

-Я думаю, что он где-то спрятан в зеленой части нашего парка, должен где-то расти в очень популярном месте. Я думаю, что он будет спрятан в какой-то из беседок, вот что-то мне так кажется.

Людмилі ж вже пощастило – вона чарівну квітку знайшла і прийшла обміняти її на квиток.

Людмила Моргун відвідувачка парку

-Мы знаем, что по клумбам ходить нельзя, значит в цветах и клумбах не будет, так ходили искали. Не быстро нашли, походили немного, вообще не знали, что искать, как он должен выглядеть, потому что папоротник на самом деле не цветет.

Але в Харківському парку Горького і не таке можливе. Тут здійснюються мрії – і дитячі, і дорослі. І попереду тут буде ще чимало цікавих свят. Найближче, вже цими вихідними, – день Нептуна.

Анастасія Полякова