В Харькове активизировался рынок недвижимости. Впервые за 1,5 года
В Харкові активізувався ринок нерухомості. Вперше за останні півтора роки. Кількість продажів збільшилася двічі, у порівнянні з першим півріччям 2015 року, зазначають експерти. Серед головних причин – поступове зниження цін на квадратні метри.
Ігор Балака віце-президент Асоціації спеціалістів з нерухомості України
Только за первые полгода 2015 г. цены в жилом сегменте уменьшились в разных сегментах недвижимости от 35% до 50%. Т.е. фактически в 2 раза.
Зараз реальна середня вартість одного квадратного метру нерухомості на вторинному ринку складає близько шестиста доларів, кажуть експерти. Покупають здебільшого городяни економні одно-, та двокімнатні квартири. Більш габаритними оселями цікавляться ті, хто бажає розширити свій житловий простір.
Андрій Нерознак експерт з нерухомості
За последние 3-4 месяца разница между ценой однокомнатной квартиры и ценой 3-4 комнатной сократилось на 30%. И люди, которые имели небольшую доплату, сейчас могут продав свою одно-, или двухкомнатную квартиру, перебраться в жильё большей площади.
У попити городян і квартири у новобудовах. Бо їхня ціна фіксується у гривні. Так люди, кажуть експерти, не витрачають гроші на обмінних операціях. Бо здебільшого мають збереження у національній валюті.
Ігор Балака віце-президент Асоціації спеціалістів з нерухомості України
На этот рынок ринулось много людей. Те наши граждане, которые не обладали возможностью приобрести валюту на чёрном рынке, а какими-то правдами и не правдами умудрялись свои гривневые депозиты снимать, у них подходили сроки по снятию депозитов. Поэтому они вкладывались в единственное, что могли их средства сохранить – это недвижимость.
Покупають городяни квартири не лише у Харкові. У попиті зараз і закордонна нерухомість, інформують фахівці.
Ігор Балака віце-президент Асоціації спеціалістів з нерухомості України
Количество объектов зарубежной недвижимости, которая приобретается нашими гражданами, увеличилась от 6 до 8 раз.
Серед популярних напрямків – це Польща, Греція та Туреччина. Серед причин збільшення такого попиту – це отримання додаткового прибутку чи переїзд. Проаналізували фахівці і ринок орендної нерухомості. З початку року квартири, що здаються городянам, зросли в ціні.
Андрій Нерознак експерт з нерухомості
Если мы оцениваем рынок аренды в гривне, то он с начала года вырос в цене процентов на 10-20.
Найбільше попитом у городян користуються бюджетні однокімнатні квартири. Зараз їхня середня ціна – дві з половиною тисячі гривень на місяць.
Ігор Балака віце-президент Асоціації спеціалістів з нерухомості України
Двухкомнатные квартиры – от 3 тысяч до 3,5 тысяч. Трёхкомнатные квартиры – там не большая наценка, от 3,5 тысяч грн. Еврогостинки идёт по стоимости 1500-2 тысячи грн. Ну и сами гостинки, традиционные от 700 до 1400 грн за комнату.
Однак, прогнозують експерти, з початком опалювального сезону ціни на орендну нерухомість може ще зрости.
Андрій Нерознак експерт з нерухомості
Потому что тенденция такая: если раньше хозяева квартиры называли цену сразу и цену квартплаты, и цену отопления. Единственное, что выносилось на арендатора – это электричество, или вода по счётчикам идут. То сейчас арендаторы стараются разбить аренду на 2 части – это та сумма, которую они хотят получить себе лично. И та сумма, которая ложится на квартплату, отопление и остальные коммунальные услуги.
Це підвищення може змінюватися, в залежності від вартості комунальних послуг. В середньому, підрахували фахівці з нерухомості, до кінця року, ціни можуть підрости на десять-двадцять відсотків.