В Харькове будут внедрять мировую практику реабилитации детей с различными психическими и поведенческими расстройствами
Анжела Сушко кореспондент
-Лікувати не тільки пігулками та уколами, а самою природою – медики упевнені це один з перспективних методів допомоги дітям з особливими потребами, з нервово-психічною патологією. В Міністерстві охорони здоров"я констатують, в Україні з року в рік збільшується кількість дітей з порушеннями психики і це вже стало проблемою. Тож фахівці виступають за те, щоб окрім загальноприйнятих медикаментозних методів впроваджувати нетрадиційні методи соціальної реабілітаці.
Одні з таких – дельфінотерапія та іпотерапія. Медики запевняють, що тварини дійсно, здатні сприяти покращенню здоров"я дітлахів із захворюваннями нервової системи та емоційними розладами. Кажуть, ось така єдність з природою – найефективніший метод, що зветься психосоціальною реабілітацією і він дає позитивні результати.
Роман Марабян головний лікар обласного будинку дитини № 1
-Есть дети, которые не могут вступить в контакт со взрослыми, они замыкаются, они живут в своём мире, а через работу с животными, специальными технологиями можно ребёнка из этого мира своего вытащить в хорошем смысле и наладить связь и контакт. Когда дети попадают в такую среду специальную, то их потенциал раскрывается. Иногда происходят даже чудеса.
Результати таких дивних перетворень та існування новітніх світових технологій допомоги дітям з розладами нервової системи – стали темами обговорення фахівців –
у Харкові проходить перша в Україні міжнародна конференція з психологічної реабілітації дітей і підлітків.
Борис Михайлов головний психолог та психотерапевт МОЗ України
-По нынешней доктрине здравоохранения ВОЗ, в Украине она тоже принята, во главе угла становится максимальное возвращение пациентов, в данном случае детей, к социальному уровню функционирования, а это невозможно достичь только медицинскими лечебными методами.
Науковці, медики, владники і бізнесмени разом намагаються вирішити як впровадити на Харкіщині світовий досвід вирішення цієї проблеми.
Максим Водка представник благодійного фонду
-Не медикаментознон лечение заболеваний центральной нервной системы с использованием энималтерапии, ландшафттерапии и прочих видов приролных естественных рессурсов в Украине. Поэтому сегодня мы проводим конференцию научную, которая надеемся станет ежегодной по обсуждению этой проблематики.
Зібрання такого рівня саме у першій столиці – невипадково. Адже у Харкові, за словами владників, вже кілька років впроваджені і діють близько двадцяти всіляких медико-соціальних програм допомоги дітям з особливими потребами та їх родинам. Одна з улюблених самими дітлахами – дельфінотерапія.
Юрій Сороколат директор Департаменту охорони здоров'я Харківської міськради
-Есть, подписан договор, тройной договор между мэрией г.Харькова и областной администрацией и руководством дельфинария. Мы в год, где-то около 200 детей там получают лечение и многие получают бесплатно.
Не обійтись, кажуть владники і без допомоги меценатів. Так за рік, на Харківщині, на території еко-парку, за кошти благодійного фонду буде збудовано соціальний центр психологічної реабілітації дітей, де вони зможуть проходити стаціонарне лікування.