В Харькове для больниц закупили новое медоборудование. Ныне решается вопрос о наличии вакцин и медпрепаратов для льготников
Розвиток медичної сфери у Харкові. Відповідна програма існує вже кілька років і розрахована до дві тисячі двадцятого. На її реалізацію з державного та міського бюджетів, – повідомили фахівці, виділено більше тридцяти п'яти мильйонів гривень. На ці кошти, в першу чергу, для медзакладів Харкова придбали сучасне обладнання.
Юрій Сороколат директор Департаменту охорони здоров'я
На сегодняшний день мы занимаемся приобретением для больницы скорой помощи уникального ультразвукового операционного прибора. Для, так называемого… для проведения операций на паренхиматозных органах. На печени, на других, в общем-то, органах, которые являются наиболее опасны по развитию, так называемых, кровотечений во время оперативных вмешательств.
Придбали й іншу ультразвукову та електрохірургічну сучасну техніку. Крім цього, в міські лікарні направили нове офтальмологічне обладнання та рентгенівські апарати.
Юрій Сороколат директор Департаменту охорони здоров'я
И обновлен парк аппаратов искусственной вентиляции легких. Ну, и другое оборудование, которое необходимо для функционирования лечебных учреждений. Лабораторное оборудование, оборудование физиотерапевтическое, оборудование стерилизационное. Все это приобретено для лечебных учреждений на общую сумму – более 15 миллионов гривен.
А ось медпрепарати, зокрема дитячі та дорослі вакцини, – зауважили в профільному департаменті, купити за бюджетні кошти Харкова не можливо, хоча гроші є. Згідно з чинним законодавством, це питання може бути вирішене лише на рівні Кабміну та Міністерства охорони здоров'я.
Юрій Сороколат директор Департаменту охорони здоров'я
Самая важная проблема, которая существует в качестве профилактики инфекционных заболеваний, это, в общем-то, управляемая иммунопрофилактика. С помощью… вакцинами. На мой взгляд и по итогам 9 месяцев, в общем-то, обеспеченность, где-то, – одна третья. До 30% – 35%. По разным вакцинам различное количество.
Також вкрай обмежений, – повідомили в мерії, перелік препаратів, доступний для певних категорій харків'ян на пільгових умовах. Причина та ж сама: недосконала робота профільного Міністерства.
Світлана Горбунова-Рубан заступник міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення
У нас есть деньги на выдачу медикаментов. Но, к большому сожалению на многие из тех медикаментов, которые мы можем выдавать людям по бесплатным рецептам, нет регистрации Минздрава. То есть, в свободной продаже эти медикаменты есть, "Крион" в пример, а выдать их мы не можем, так как Минздрав не провел необходимые действия, которые зарегистрируют этот препарат как такой, который можно выдавать по бесплатному рецепту.
У постанові Кабінету міністрів йдеться: на безкоштовні ліки можуть розраховувати лише пільговики, у яких середньомісячний прибуток не перевищує тисячі сімсот десяти гривень. Притому, такі ж дані у людини повинні бути і за останні півроку. Крім цього, пільговик ще має підвердити документально власне право на отримання безкоштовних медикаментів.
Світлана Горбунова-Рубан заступник міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення
Прежде, чем обратиться к стоматологам или в аптечную сеть за бесплатным лекарством или бесплатным зубопротезированием, человек должен взять справку о размере своего дохода и о том, что он является получателем льготы.
Така ж ситуація, за словами Світлани Горбунової-Рубан склалася і з деякими іншими ліками. Серед них навіть певні види інсуліну. Тож, у планах Департаменту охорони здоров'я обладнання закуповувати й далі. А стосовно медпрепаратів, – повідомили харківські лікарі, звертатися до профільного Міністерства, аби на державному рівні змінити ситуацію, що склалася в усіх областях України.