В Харькове этим летом после капремонта планируют открыть центр реинтеграции бездомных лиц
Одномісні та 5-тимісні номери. Сучасні пральні та зручна кухня. Так виглядає харківський Соціальний готель. Наприкінці минулого року Перша столиця на пару з німецькими партнерами відкрили його для людей, які потрапили у складні життєві ситуації. І саме тут відбулося засідання виїзної комісії з соціальних питань. Аби кожен з її представників на власні очі побачив як у Харкові надають соціальні послуги. Подібні умови, кажуть у мерії, місто хоче створити і для безхатченків. І робота вже розпочата. У Міському центрі реінтеграції бездомних осіб наразі тривають роботи з капремонту.
Олексій Сорокін директор центру "Харківський міський центр реінтеграції бездомних осіб" В центре оканчиваются внутренние работы, отделочные. Остается фасад здания, благоустройство территории, так как погодные условия не позволили сделать это зимой. Центр по сравнению с украинскими центрами, которые существуют в каждом областном городе будет больше по своим размахам. Будет отличаться ремонтом и продуманностью всех технологических процессов, которые необходимы для данного центра.
Відкрити після капремонту центр, говорить його керівництво, планують вже влітку. Та крім вже успішно реалізованих проектів, що направлені на надання соціальних послуг для відповідних категорій населення, і тих, що зараз в роботі, у Харкові планують втілити в життя ще кілька. Так для людей з проблемами опорно-рухомого апарату місто поставило собі за мету відкрити центр реабілітації та соціальної інтеграції "Академія". Окрім того, говорить віце-мер Світлана Горбунова-Рубан, на найближчій сесії міської ради буде винесено питання, що допомогло б діткам, які потрапили у складну життєву ситуацію. Якраз депутати вирішать чи буде надано фінансування.
Світлана Горбунова-Рубан заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я і соціального захисту населення На открытие еще одного отделения на Власенко для детей – это карантинное отделение на 10 коек. Учитывая, что нам деток с улицы начали привозить. И ремонт фасада, и утепление фасада там же на Власенко. То есть мы получаем там чуть меньше миллиона. 600 – на открытие группы и около 300 тысяч на проведение этого ремонта.
Щодо надання соціальних послуг, то місто з відкриттям Прозорих офісів, змогло їх вивести на новий рівень. Як свідчить статистика, найчастіше люди приходять до таких центрів, щоб оформити субсидії, різноманітні пільги і отримати статус внутрішньо переміщеної особи. Та, аби людям було ще зручніше отримувати ту чи іншу послугу у Харкові найближчим часом планують відкрити ще два Прозорі офіси.