Людмила Сосновська на лікування до Харкова з Одеської області приїхала з сином. Малюку майже п"ять років, але він не розмовляє,- розповідає мати. Тож вирішили звернутись до медиків з генетичного центру.
Людмила Сосновська мешканка Одеської області
-Мы обращались к другим специалистам, но решили приехать сюда, по отзывам.
Щодня тут приймають сотні маленьких пацієнтів не тільки з України, а й з-за кордону. Їм ставлять точні діагнози, призначають лікування. Також фахівці розробляють методики боротьби зі спадковими хворобами, ще на стадії планування дитини. Наразі, -розповідає директор центру Олена Гречаніна, перед медиками постала нова проблема- рідкісні захворювання.
Олена Гречаніна директор Харківського спеціалізованого медико-генетичного центру
-Сегодня весь мир обеспокоен как выйти на точную диагностику, как обеспечить лекарствами. Сегодня известно только восемь тысяч названий этих болезней. Только для 1300 известно как лечить и только для 24 есть совершенно четко разработанное лечение. И вот такая критическая ситуация требует особового внимания к этой патологии.
Фахівці установи, – каже Олена Гречаніна, хочуть реалізувати в Харкові проект створення центру рідкісних захворювань. Для цього необхідне сучасне генетичне обладнання, яке допоможе приймати більше пацієнтів.
Олена Гречаніна директор Харківського спеціалізованого медико-генетичного центру
-Лучше приумножать, чем что-то делать заново. У нас есть помещение, где можно дополнительное оборудование разместить, нам нужно современное оборудование. Мы обычно с современным оборудованием работаем быстро и эффективно, у нас аппараты входят в строй очень быстро.
Під роботу центру Олена Гречаніна вже розробила й програму з підтримки людей, які мають рідкісні хвороби. Тепер науковцям необхідна підтримка на державному рівні. Своє бачення цієї проблеми фахівці представлять під час національного конгресу генетиків, що пройде у середині листопада.