В Харькове, на базе областного Хосписа, открыли тренинговый центр по оказанию паллиативной помощи
Паліативна поміч – не стільки медична, як психологічна підтримка важко хворої людини. У Харкові на базі обласного Хоспісу відкрили тренінговий центр з надання саме такої допомоги. Його мета – навчити людей полегшувати страждання пацієнта в останні миті життя. Створити його допомогли благодійні і громадські організації та Посольство Німеччини в Україні.
Детлеф Вольтер Генеральний консул Німеччини в Донецьку
-Мне особенно приятно, что мы, Генеральное консульство, отобрали именно этот проект наряду еще с двумя, для финансирования среди более, чем 70 заявок, которые мы получили в 2013 году. Это мероприятие – это хороший повод поздравить всех вас и всех тех, кто содействовал созданию этого тренингового центра. Мы надеемся, что благодаря этому проекту удастся облегчить и улучшить состояние как пациентов, так родственников и это благодаря всем вам.
Василь Князевич голова правління ВТО "Ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги"
-За два роки ми практично відкриваєм вже другий тренінговий центр, ну тут перший на Сході України, а найперший ми відкрили в Івано-Франківську навчальний центр, тобто розвиток паліативної допомоги в Україні йде правильним шляхом. І надзвичайно приємно, що з нами поруч німецькі партнери, ми багато співпрацюємо і в Києві, і на державному рівні, у нас є договори про співпрацю з Баварським центром паліативної допомоги, ми берем за взірець підходи Німецької держави до цього питання.
Віталій Екзархов головний лікар Харківського обласного центру паліативної медицини "Хоспіс"
-Сейчас мы уже можем сделать столько, сколько не сделает наверное ни одна страна, мы не напрасно рвемся в Европу, потому что уже нам нверное просто хочется соревноваться, потому что имея то, что мы имеем сегодня, мы можем сделать невероятно много для поколения, которое десятками лет было забыто государством, и, достигая определенного возраста, человеку не на что было опереться и вот теперь появляется надежда, этого человека, как говориться, брать за руку, и только водить его по тем местам, где ему доставит это наибольшее удовольствие.
Протягом року в центрі навчатимуться як медики, так і волонтери, соціальні працівники та родичі важко хворих людей. А ще на курси зможуть записатися не лише харків'яни, але і мешканці інших областей України. Кожен урок матиме теоретичну та практичну частини.
Ольга Луб'яна директор тренінгового центру для медиків з надання паліативної допомоги
-Теоретические занятия будут проводить преподаватели Харьковского базового колледжа №1, практические заняти будут проходить здесь, на базе Хосписа, врач и старшая медсестра будут показывать, как работать с больными, именно здесь в палатах Хосписа.
Після першого заняття, медичні сестри діляться враженнями від навчання.
Олена Хабарова старша медсестра ЦКЛ №5
-Лично для меня – это повышение уровня знаний, во-первых это интересно, и в жизни всегда чему-то интересно учиться и, я думаю, в жизни это пригодится, потому что у каждого есть родственники, есть знакомые, которые нуждаются в этой помощи. И я также могу им потом помочь и рассказать по уходу за пациентами.
Ірина Плугарьова старша медсестра фізіотерапії науково-практичного центру медуніверситету
-Судьбы больных, они проходят на наших глазах, и близкие, и пациенты, мы должны им помогать, должны оказывать какую-то помощь и мы хотим этому научиться и познать что-то новое. Я думаю, что это очень актуально на данный момент, потому что достаточно много такого контингента, которые оставлены без присмотра, которые вынуждены доживать в этом в мире в одиночестве, это очень тяжело, а такие люди, которые этим будут заниматься, они окажут помощь.
І таких людей, які важкохворі і потребують психологічної та медпідтримки, насьогодні в Україні майже півмільйона. Ще більше необхідна психологічна поміч іх родичам. Таких в державі вдвічі більше.
Ольга Луб'яна директор тренінгового центру для медиків з надання паліативної допомоги
-Паллиативная помощь – это не только и не столько Хоспис, есть разные виды паллиативной помощи, есть очень много людей, которые нуждаются в паллиативной помощи и они находятся дома, у нас есть выездная бригада, но это на сегодняшний день только одна машина, т.е не все люди могут и хотят находиться в Хосписе, огромное количество людей находится дома, есть вариант дневной стационар, есть вариант респиса, где родственники больных могут получить какую-то социальную передышку, т.е много форм и вариантов и поскольку паллиативная помощь в Украине только развивается и новые формы мы приобретаем и и количество специалистов, в которых мы нуждаемся, растет, конечно.
Відкриття тренінгового центру – це не перше, що робиться на Харківщині в паліативній галузі. Минулого року у місті спільно з Австрією був розроблений проект "Рука допомоги. В його межах створено спеціальні мобільні бригади, які виїжджають додому до онкохворих. В одній команді працюють лікарі та соцпрацівники, які проводять і медогляди, і допомагають психологічно. На Харківщині, кажуть фахівці, і далі будуть удосконалювати цю сферу. Такими є соціальні ініціативи Президента України, спрямовані на підвищення якості надання медико-соціальних послуг в галузі паліативної допомоги. Тож міський департамент охорони здоров'я разом з благодійним фондом "Соціальна служба допомоги" започаткував курси для дільничних медсестер де їх навчають, як допомогти хворому та полегшити його фізичні страждання навіть без ліків.