В Харькове намерены создать хоспис для тяжелобольных детей и мобильные бригады по оказанию паллиативной помощи на дому.
За останні 10 років, констатують в Департаменті охорони здоров'я, відмічається тенденція до росту числа дітей з інвалідністю. Третина має вроджені вади розвитку, третина психічні розлади, ще третина – недуги ендокринної системи. З 3,5 тисяч таких хворих кожний сьомий потребує спеціалізованої хоспісної допомоги.
Юрій Сороколат директор Департаменту охорони здоров'я
В паллиативной помощи в постоянном постороннем уходе нуждаются дети с заболеваниями нервной системы и психического поведения, таких детей в Харькове более 500. А путём анкетирования родителей установлено, что около 100 семей готовы госпитализировать детей в Харькове для оказания им паллиативной помощи.
Досвід роботи такого медзакладу вже є. У Першій столиці працює хоспіс для дорослих, що відповідає усім світовим стандартам. Для маленьких важкохворих пацієнтів такий планують створити на базі 5-ої дитячої лікарні. Вже є проект і підраховано витрати на утримання установи.
Юрій Сороколат директор Департаменту охорони здоров'я
Для проведения капитального ремонта нам необходимо около 8 миллионов гривен на сегодняшний день. На обеспечение расходов на зарплаты нам необходимо порядка 1700 тысяч в год для персонала. На коммунальные услуги и энергоносители мы просчитали где-то 460 тысяч, на медикаменты 800 тысяч и на питание 350. А на материально-техническое оснащение. 1 миллион 600 тысяч.
Втім хоспісна допомога, зазначають фахівці, це не тільки медична а й соціальна проблема. Тож у Харкові впровадили ще один масштабний проект, соціальних робітників навчатимуть надавати кваліфіковані медичні послуги, а членів родин важкохворих – догляду за ними.
Світлана Горбунова-Рубан заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення
Мы стараемся как бы захватить все ниши на этом поле, чтобы максимально помочь людям. К сожалению это большие страдания большого количества людей, потому что страдает как сам пациент, который является носителем тяжёлого заболевания и страдают все окружающие его близкие люди. Мы как бы предлагаем обществу совершенно новую модель работы с этими людьми.
Одним із нововведень також буде створення у Харкові пересувних бригад з надання паліативної допомоги в дома, в поміч тим сім"ям, які ще не готові доправити важкохворого до медакладу і доглядають його самІ.