Ексерти, а саме ось ці люди, які пересуваються на інвалідних візках, провели аудит 17-ти медичних закладів міста на їх доступність для осіб з особливими потребами. Все зафіксували і звіт надали до спеціального комітету, що займається цими питаннями. Перевірку експерти проводили комплексну, обстежували: доступнісь прилеглої території, наявність парковки, пристосованого входу, ліфту, санвузлів, а також внутрішній простір висоту порогу та ширину дверей. Згідно їхнього висновку деякі полікліники практично доступні, деякі – частково.
Олена Шингарьова віце-президент громадської організації інвалідів "Креавита" Были выявлены следующие проблемные зоны. Чаще всего отсутствовали специальное место для парковки автомобилей людей с инвалидностью. Отсутствие универсального или специализированного туалета для людей с инвалидностью. Только в 4 поликлиниках из 17 обследованных мы выявили наличие специализированных санузлов. Пандусы в большинстве своём более менее нормативные . В большинстве поликлиник к счастью сложилась такая ситуация, что есть лифты.
Перепоною в роботі щодо забезпечення доступності будівель, де розташовані медзаклади – є неможливість їх адаптації, адже побудовані вони були давно і зараз не відповідають сучасним вимогам людей з особливими потребами. Однак не дивлячись на труднощі робота ведеться.
Світлана Горбунова-Рубан заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення На протяжение последних лет эта работа потихоньку в меру финансовых и других возможностей она делается. И обязательно будет этот процес активизирован и я не сомневаюсь в том, что системно по возможности и туалетные комнаты, и максимально будут алдаптированы входы, и комнаты для осмотра людей на инвалидных креслах при отсутствие лифта и даже при присутствие лифта. Т.е. это те моменты, которые мы можем сделать.
Тож члени комітету затвердили план роботи на рік. За мету мають покращити стан доступності об"єктів соціальної сфери, охорони здоро"я, освіти, а також пішохідно-тротуарної зони та транспортної інфрастуктури міста, зокрема облаштувати безперешкодним доступом зупинки транспорту, метро, автовокзали, а ще нотаріальні контори. А вже в березні у Харкові стартує черговий етап навчання жестовій мові і фахівці запрошують лікарів, адже пропонують аби у медзакладах був спеціаліст, який вмів би спілкуватися з тими хто має вади слуху.