В Харькове обсудили концепцию “Программы международного сотрудничества до 2016 года”
На Харківщині обговорили концепцію "Програми міжнародного співробітництва та залучення інвестицій до дві тисячі шістнадцятого року". Для цього за круглий стіл сіли ректори ВИШів, чиновники області, громадські організації та іноземні фахівці.
Харківський регіон вже не перший рік співпрацює з різними країнами світу в різних сферах життя. На сьогодні з однією тільки Росією існує більше трьохсот угод.
Андрій Альонкін третій секретар Генерального консульства Російської Федерації в Харкові
Инициаторами с двух сторон здесь выступают такие промышленные и аграрно развитые регионы как Москва, Ростовская, Курская, Белгородская, Тюменская, Московская область, республика Татарстан с Российской стороны и Харьковская, Донецкая, Днепропетровская, Запорожская, Киевская области и город Киев с Украинской стороны. Взаимодействие регионов является разноплановым и затрагивает сферы торговли, промышленности, науки и техники, образования, культуры и гуманитарного сотрудничества.
Протягом дві тисячі тринадцятого в області було проведено більше сімдесяти зустрічей з різними дипломатичними місіями та інвесторами країн-партнерів. Програма ж, заради якої тут зібралися, має оптимізувати все напрацьоване раніше в кількох напрямах, кажуть учасники заходу.
Денис Ткачов начальник управління зовнішньоекономічних зв'язків та міжнародних відносин ХОДА
В программе определены три основных, как мы их называем, стержневых направления, которые помогут нам эффективно развивать международные отношения. Это, прежде всего, работа с международной технической помощью, привлечение и ее эффективное использование. Во-вторых, это расширение регионального и приграничного сотрудничества, что позволит нам более точечно и предметно работать над повышением экспортного потенциала и конкурентной способности Харьковской области.
Третій напрям програми – нові підходи в реалізації української продукції за кардоном. Для цього на базі Торговельно-промислової палати області планують створити Раду експортерів. Вона вирішуватиме завдання, які ставитимуть їй самі підприємці. Завдяки цьому органу, кажуть фахівці, можна буде ефективніше представляти в інших країнах світу заводи та фабрики Харківщини. Щодо ж самої продукції, яку регіон продає за кордон, тут можна виділити два основні види.
Денис Ткачов начальник управління зовнішньоекономічних зв'язків та міжнародних відносин ХОДА
Конечно же, прежде всего, это продукция машиностроения и сейчас на первый план выходит еще и продукция аграрного сектора, поскольку, как вы знаете, Харьковщина, является одним из лидеров Украине в этой сфере и по валу этой продукции, и по качеству этой самой продукции.
Під час реалізації програми міжнародного співробітництва також необхідно приділяти увагу розвитку життєво важливих проектів. Починаючи від ремонту дахів та доріг до створення сучасних енергозберігаючих технологій та будівництва сміттєпереробних заводів. В розробці останніх вже беруть участь науковці та студенти провідних ВИШів Харкова, в тому числі і інженерно-економічного інституту.
Наталія Гавкалова економіст
Что есть уже на сегодняшний день. Уже сформирован Чугуевский экологический проект. Этот проект был подан на европейский грант, мы его ожидаем и надеемся на положительный результат этого экологического проекта. Этот проект по переработке мусора.
Не менша роль в програмі відводиться органам місцевого самоврядування.
Володимир Нікітін політолог
Надо усиливать роль местных органов власти и не только самоуправленческих, но и государственных в этом процессе. Нужно сегодня поговорить сегодня, вернуться к идеи реформирования Конституционных основ деятельности органов местной власти. Мы должны реально перейти к той модели при которой центр делегирует свои реальные полномочия , частично хотя бы делегирует регионам.
Також в рамках реалізації програми залучатимуть до співпраці партнерів з Бєлгородської та інших областей Росії. У зв'язку з цим на території Харківської та Бєлгородської областей проведуть "Дні Слобожанщини". У Бєлгороді буде представлена Харківська область, в Харкові – Бєлгородська. Це дозволить, впевнені учасники круглого столу, більш ефективно і чітко уявити потенціал двох областей.
А ще навесні в рамках цього документа на Харківщину приїдуть закордонні представники великого бізнесу. Ініціатором зустрічі є Міжнародний трейд-клуб, який вже протягом двадцяти років надає іноземцям інформацію про Україну та організовує підписання торговельних контрактів.
Валерій Балясний генеральний секретар Міжнародного трейд-клуба
Клуб приедет в пятый раз в область. Мы каждые четыре года ездим. И основная задача – это получить информацию о тех изменениях, которые за 4 года произошли в экономике области, встреча с бизнесменами, которые есть, это будет встреча с помощью Торгово-промышленной палаты.
Протягом лютого всі учасники круглого столу зможуть надати свої пропозиції до концепції програми. А вже наприкінці березня її винесуть на розгляд сесії Харківської облради.