В Харькове онкологи Украины и зарубежья обсудили новые методы в онкохирургии
У Харкові проходить медичний форум, що зібрав науковців і практиків – провідних онкологів України і зарубіжжя. А тема зустрічі – актуальні питання сучасної онкології з акцентом на особливостях малоінвазивних технологій.
Микола Красносельський директор ДУ "Інститут медичної радіології ім.С.П.Григор'єва НАМН України" Могу с гордостью сказать именно Харьков выбран впервые в истории Украины таким городом, где будут решаться проблемы и будут представлены новые воззрения по миниинвазивным технологиям в онкологии и не только в онкологии, речь идёт и об радиологии. Почему именно Харьков, потому что первая атомная лаборатория была разработана в Харькове. Невольно есть повод развивать нам все эти движения и возможности.
Фахівці зазначають малоінвазивні технології не є конкуренцією класичних оперативним втручанням, натомість саме вони дозволяють на рінніх стадіях захворювань виконувати операції з мінімальним втручанням, ефект наочний, а період відновлення пацієнтів швидкий.
Херіберт Ортліб онкохірург (Німеччина) Цей метод, із застосуванням відеоконтрою під час операції, був нами вперше впроваджений близько двох років тому. Для пацієнта такі втручання більш щаднІ, через що і період відновлення становить всього 5-6 днів. І я сьогодні приїхав аби поділитися цим досвідом з українськими колегами, бо нас зв'язує багаторічна співпраця. Доречі я вже проводив такі операції і в Україні, і в Харкові.
І якщо раніше у Харкові в Інституті медичної радіології проводили на рік 3-5 таких операцій, зараз їх кількість сягла майже двохсот завдяки співробітництву з закордонними клініками.
Владислав Сухін старший науковий співробітник ДУ "Інститут медичної радіології ім.С.П.Григор'єва НАМН України" Иностранные спикеры сегодня и были приглашены к нам, чтобы дать информацию о современных методах лечения, о том как это проводится сегодня в Европе, Америке и других странах мира на должном уровне, на высокотехнологическом оборудовании. Понятно, что в настоящее время в Украине мы не можем себе позволить такое оборудование, пройдёт время и мы сможем что-то сделать. Но используя нашу материально-техническую базу мы тоже добиваемся хороших результатов.
Тож досвід закордонних колег доречний і спвпраця продовжуватиметься, кажуть і надалі.
Туфан Оге онкогінеколог (Туреччина) Ми готові ділитися своїми напрацюваннями. Адже рівень кваліфікації українських фахівців, зокрема харківських, на високому рівні. Але щоби досягти ще більш вагомих результатів у лікуванні онокологічних захворювань має бути і зацікавленість держави.
Тож українські фахівці сподіваються що державна програма "Онкологія" таки буде ухвалена, оскільки, переконані, що інвестування у здоров’я нації має бути пріоритетним.