"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

В Харькове открылся единственный в Украине манеж для альпинистов

Вони приборкують будь-яку висоту. Професія зобов'язує, бо вони верхолази.  Олексій без двох днів як  кваліфікований спеціаліст. Сьогодні в нього останне заняття. Він рятує людину, яка знаходиться на висоті. Хлопець розповідає, свою професію обрав свідомо. Зізнається робота важка, але додає адріналіну.

Олексій Синенко,  курсант-верхолаз:

-Транспортировка пострадавшего – потому что когда ты спускаешся ты отвечаеш не только за себя, а и за человека, которого ты придерживаеш, страхуеш. Но наверное тяжелее тем, которые отпускают сверху нас потому что, не одно их неправильное действие и мы упадём.

Раніше підкорювати висоти майбутнім рятувальникам доводилось у двох замалих спецкласах. Тож треба було простояти півзаняття поки дійде черга до самих занять. Тепер у них сучаний манеж, в якому можна тренуватися за будь-якої погоди.

Олег Назаров,  перший проректор з навчальної та методичної роботи НУЦЗУ:

-Мы сегодня презентуем уникальный комплекс, который позволяет заниматься как спортивным альпинизмом, но в первую очередь промышленным альпинизмом с направленеим спасание людей с высот, с глубин, из ращелин в природных условиях и условиях мегаполиса.

Втілювали мрію у реальність довелось кілька років. Але результат виправдав себе. У верхолазному манежі обладнано п"ятнадцять місць. На них можна виконувати до десяти вправ. Ідею та самі макети рятувальники підгледіли на спеціалізованих сайтах, деякі замальовки привіз з-закордону викладач університету Валентин Сипавін. На рахунку чоловіка не одна підкорена вершина.

Валентин Сипавін,  викладач курсів рятувальної та спеціальної підготовки НУЦЗУ, багаторазовий Чемпіон світу із скелелазання:

-Каждый маршрут уникален. По высоте хочу сказать, что я был на самой высшей точке, это гора Эльбрус, но она технически из себя не представляет никакой сложности, а что касается стен каких-то то были такие маршруты, которые занимали по четыре дня проживания на стене в подвешенном состоянии в страховочной системе.

Все оснащення для занять у манежі найсучасніше, кажуть рятувальники. Від звичайного кріплення до страхувальної системи.

Роман Гришаєв,  курсант-верхолаз:

-Которая закрепляется на работнике, чтобы он мог различными способами закрепится то ли на канате, то ли на ещё какой-то конструкции  (СК) Состоит из крепежа для ног и поясного. Так же есть системы, которые крепятся за плечи, но это более простой вариант и наиболее удобно в применении.

Сподобався манеж та спорядження і болгарській делегації. Вона напередодні завітала до університету. Подібний вирішили зробити і у себе.

Ігор Бескровний, Євген Шинкаренко,  Харьковские Известия.