Традиційно у цей день харків"яни збираються біля пам"ятника великому Кобзарю. Кажуть, приходять, щоб віддати данину пам"яті великій події майже сторічної давнини, яка увійшла в історію як день "Злуки". Адже саме 22-го січня у 1919-му році було задекларовано акт об"єднання українських земель. Тоді це було втіленням мрії українців про створення суверенної держави.
Денис школяр
Це мій обов"язок віддати данину пошани тим людям які робили це у надскладні часи і в нас теж паралелі проводяться, віддати пошану всім героям України іподякувати їм. Я прийшов сюди тому що це мій прояв національної свідомості.
Микола Миколайович пенсіонер
Я шаную це свято Злуки. Я з великим натхненням кожен рік приходжу на нього. Це день єднання всієї України від Чопу до Донбасу, до Харкова нашого.
Втім, зазначають харків"яни, для них це не тільки пам"ятна дата, а й симвом єдності, адже саме за єднанням українців стоїть сила і могутність держави, а сьогодні, кажуть, це питання є актуальним як ніколи і перш за все заради гідного майбутнього і миру в країні.
Геннадій Зубко віце-прем'єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України
Сьогодні дуже знаково, що саме в першій столиці України в День Соборності зібралась громада міста і області. Сьогодні саме Харків стає тим містом, де ще раз підтверджується соборність, незалежність і єдність України і тому я дуже вдячний харків"янам за таку допомогу всій Україні.
Сергій Чернов голова Харківської обласної ради
Сьогодні ми як ніколи стали рідними та міцними і я впевнений, що за нами правда і ми доведемо всьому світові, що ми та нація, яка може бути щасливо та успішною і Україна такою і буде.