В Харькове ожидается потепление – возможен сход снега с кровель
Небезпека зверху, що може нашкодити вашому здоров'ю. Все це про бурульки, що звисають з дашків та дахів багатоповерхівок. Аби уникнути ймовірного травмування комунальники просять харків'ян з обережністю проходити вздовж житлових будинків та звертати увагу на кригу.
Роман Нехорошков директор Департаменту житлового господарства Ситуація з кригою на покрівлях – напружена. На середину січня цього року від харків'ян прийнято більше заявок, ніж за всю зиму минулого року. Щодоби в інформаційно-диспетчерську службу "15-62" надходить до 800 звернень. В системі "15-62" є окремий код зі зняття бурульок і криги, тому всі заявки в режимі онлайн відразу бачать представники департаменту, підрядних організацій та КП "Жилкомсервіс".
Майже щоденно в роботах з прибирання снігу, криги і бурульок з покрівель задіяно 160 альпіністів. Це 52 бригади, а також 14 автовишок. Найбільш проблемніша ситуація з бурульками, резюмують комунальники, у Київському районі. Тож більша частина альпіністів працює у центральній частині міста. Там за словами фахівців, найбільше проблемних місць за маршрутом руху пішоходів і до того ж найбільше заявок. В профільному Департаменті зазначають, що кількість професійних альпіністів обмежена, оскільки всі вони повинні мати дозвіл на висотні роботи. До зняття бурульок залучають максимально можливу кількість людей, у яких є відповідний досвід. У той же час, оскільки вони можуть працювати тільки протягом світлового дня, то фізично не здатні забезпечити повне виконання всіх заявок, що надійшли.
Роман Нехорошков директор Департаменту житлового господарства Згідно з прогнозами синоптиків, завтра вдень в Харкові очікується плюсова температура, а післязавтра вночі – до 10 градусів морозу. Такі різкі перепади температури спричинять за собою сходження снігу. Сніг тане, потім замерзає і перетворюється на лід. І кількість такого льоду – десятки і сотні тонн по місту. Ми просимо харків'ян в ці дні по можливості обмежити перебування на вулиці, особливо, в нічний час, коли бурульок не видно. Уважно дивитися при підходах до під'їздів, виступаючих конструкцій, проходячи повз фасади.
Зі свого боку рятувальники зазначають, що безпечна відстань біля будівлі – мінімум 3 метри. Тож вони радять містянам – якщо немає можливості відійти подалі, то потрібно притиснутися ближче до стіни будинку. А в разі травми – відразу ж звертатися по допомогу до медиків. Крім того, водіїв просять паркувати машини так, щоб враховувався безпечний прохід для пішоходів, і не в тих місцях, де є снігові шапки і бурульки, щоб уникнути пошкоджень автомобілів.