В Харькове переселенцев учат английскому языку. Далее будут курсы по бизнесу и бухгалтерии
Їх з дому виглала війна. Після адаптації в Харкові переселенці модульного містечка "Надія" стали студентами. Це їх перший урок на курсах англійської.
Вони ще трохи сором'язливі,але наполеглеві. Результат буде, кажуть, головне, не прогулювати уроки.
Ірина Білінська переселенка
Я знаю три иностранных языка, плюс русский, украинский. А вот английского я не знаю. Я изучала испанский, изучала венгерски и польский. А вот английский и немецкий я хочу выучить. Поэтому для меня очень важны эти курсы. В будущем что-бы, может перспектива какая-то у меня многодетная семья. Что бы там развиваться.
Втілення проекту в життя – результат співпраці харківської мерії з німецьким міжнародним фондом. Згодом навчання проходитимуть і в самому модульному містечку. Тому підтягнути, або навчитись іноземної мови зможуть всі охочі.
Ігор Терехов перший заступник Харківського міського голови
Мы построили модульный городок, где сегодня живут эти люди, мы как городская власть сегодня делаем все возможное и невозможное для того, что бы жизнь этих людей была комфортной. Для того, что бы эти люди максимально быстро адаптировались в городской среде. Для того, что бы эти люди имели определенный социальный статус. Для этого, нужно что бы люди знали иностранный язык. Это делает людей более конкурентно способными на рынке труда.
Матіас Брандт директор проекту підтримки транзитних містечок для внутрішньо переміщених осіб (Німеччина)
Вивчення англійської – це перший крок. Далі будуть курси німецької мови. Потім ми будемо пропонувати для всіх бажаючих курси користувача персональним комп'ютером. Крім того, у нас заплановані перемовини на тему, як ми можемо допомогти людям освоїти такі професії сфери обслуговування. Наприклад, перукар, бухгалтер, навіть як можна стати невеликим бізнесменом.
Проект розраховний на довготривалий термін. Організатори, кажуть, плани складені на роки.