В Харькове почтили память партизанов и подпольщиков

21.09.2018 14:45   -
Автор:
Від 5 до 30 тисяч бійців. Саме стільки партизанів та підпільників налічувалось в Україні в часи війни. Це була ціла армія. Вони громили комунікації окупантів, допомагали з розвідкою, виводили з ладу важливі для противника об’єкти інфраструктури, не даючи змоги ворогу розживатися на українській землі. "Рельсова" та "Шляхова" війни. За ними стояли саме партизани та підпільники.  В роки війни їм вдалось знищити близько 500 тисяч гітлерівських солдатів і офіцерів, розгромити 467 ворожих гарнізонів, підбити і захопили понад півтори тисячі танків і бронемашин та більше 200-т ворожих літаків. І це не весь список… Саме партизани та підпільники були тими, хто крок за кроком допомагав армійцям відтісняти ворога. 
 
Матрона Горбуль дитина війни 
 
Мне было пять с половиной лет, папа с первых дней ушел на фронт. 24 октября, когда немцы вступили на территорию Харькова это было ужасно. Рвались бомбы , снаряды. , мы прятались все в погребах. Мы слышали, как партизаны организовали все таки оборону, они людей собирали, окопы рыли вокруг Харькова. Многие из партизан прятали детей, особенно детей еврейской национальности. 
 
День партизанської слави в Україні відзначають щороку 22 вересня. Напередодні свята у сквері партизанів біля стели, як і в попередні роки, збираються два покоління. Ветерани, яким є про що згадати і школярі, яким про  відвагу та внесок партизанського руху в часи війни  розповідають хіба що на уроках з історії. Прийшли, кажуть, аби віддати данину та вшанувати пам'ять.    
 
Валерій Висоцький школяр 
 
Благодаря подпольщикам и партизанам именно мы можем жить в нашем городе и над нами чистое небо. Я чувствую долгом, раз они помогли, сделали так, чтобы мы могли жить здесь, то я обязан почтить их память. 
 
Тих партизанів та підпільників, які завзято кували мир у Харкові вшанували хвилиною мовчання. Незважаючи на плин часу, вважає заступник голови облради Володимир Скоробагач, історія повинна жити. І що найважливіше, з історії треба робити висновки, не забуваючи про тих, хто зумів відродити післявоєнний Харків. 
 
Володимир Скоробагач заступник голови Харківської обласної ради, керівник фракції "Відродження" в облраді 
 
Сегодня мы делаем все, чтобы в нашем городе был мир и спокойствие. Чтобы наши дети ни в чем не нуждались, чтобы наши дети ходили в школу, радовались жизни. Конечно, мы хотим, чтобы наши дети знали всю правду, чтобы историю не переписывали. Ни будущее поколение, ни нынешнее. Мы за реальность событий и за реальность происшедшего. Мы всегда будем чтить память ветеранов. Это наша задача и обязанность. Мы любим своих дедов, мы любим своих прадедов, которые отдали жизнь. Мы преклоняемся перед ними.