В Харькове почтили жертв Холокоста

27.01.2017 13:34   -
Автор:
Його номер 188 005. І він все життя нагадуватиме Ігору Маліцькому, що він був в"язнем нациського концтабору, куди потрапив ще 17-ти річним юнаком. Сьогодні на Харківщині проживає 16 колишніх в"язнів концтаборів і Ігор Маліцький один з них. Їм пощастило. Вони вижили у тій, як він каже, фабриці смерті. Але свавілля, що чинили фашисти, досі у нього викликає неймовірний жах. 
 
Ігор Маліцький колишній в'язень концтабору
 
В день особенно в 44 году приходило по 3-4 эшелона людей. И это конвейером шло в газовые камеры и оттуда в крематорий, сжигали. Мы копали большие рвы, громадные, шпалы, люди, шпалы, люди и это был колоссальный человеческий костёр. Я его не забуду до самой смерти, этого ада.  
 
В роки Другої світової на території табору було знищено майже півтора мільйони людей, з яких більше мільйону – євреї. І день визволення в"язнів цього концтабору в Освенцимі визначено як дату пам"яті жертв Голокосту, якими загалом стали понад 6 мільйонів євреїв. Історики зазначають, що практично не має жодної сім"ї, якої б не торкулась ця страшна трагедія. І те як це булО передається з вуст в уста від покоління до покоління.  
 
Галина Шумара
 
По Московскому проспекту шли люди с детьми, старики, все. Потом копали рвы и их всех там постреляли. Моя родная бабушка. И там она погибла. 
 
Сьогодні у Харкові вшанували пам"ять жертв Голокосту. Адже звірства проти людства повинні залишатися в історії назавжди.   
 
Ігор Гінзбург
 
Это память, это боль. Анализ того, что было в те страшные времена. Об этом надо помнить и не допустить возникновения фашизма где бы то ни было.  
 
В пам"ять – скорботна хвилина мовчання і символічні шість поминальних свічок, на честь невинно загиблих шести мільйонів представнитків єврейського народу.