В Харькове полсотни спасателей следят за порядком нашести водоемах

04.06.2014 18:32   -
Автор:

Уважаемые отдыхающие будьте внимательны на воде! Не заплывайте далеко от берега! Смотрите за своими детьми!

З восьмої ранку до восьмої вечора тут, на Журавлівському водоймищі вартують рятувальники. До роботи вони стали з початку купального сезону. І хоча цей пляж стихійний, офіційно купатися городянам в цій частині водойми неможна, у рятувальніків роботи хоч відбавляй. Поплавати та позасмагати сюди постійно приходять чи не сотні городян щодня. За ними треба невпинно слідкувати.

Ігор Дончак старший рятувальник

Опасно, тут большой водоем, большой перепад глубин, то есть от 6 до 12 метров точки и когда люди стараются достать дна, на низу очень низкая температура. Перегреваются детки, плавают на матрасах, балуются, много желающих переплыть на тот берег – то есть туда хватило сил, назад не хватает.

І що найгірше – це місце відпочинку не паспортизоване, спеціалісти не перевіряли дно, а це чи не головна умова для відкриття пляжу.

Олескандр Губарь заступник начальника відділу техногенної безпеки ГУ ДСНС України в Харківській області

Основная задача обследовать дно акватории пляжа, после этого любой субъект хозяйственной деятельности получает соответствующий документ – паспорт подводной части пляжи, куда входит акт промера глубин, акт водолазного обследования, акт изъятия с дна опасных предметов, которые угрожают жизни, это самое основное.

Але городян неперевірене дно зовсім не бентежить.

Тетяна Анатоліївна відпочивальниця

Спасательный пост есть, станция есть, я считаю, что это большой плюс, и это достаточно.

Заборонити городянам купатися тут ніхто не може, місце відпочинку склалося традиційно. Цьогоріч для безпеки відпочивальників по місту виставили сім рятувальних постів саме на таких стихійних пляжах, що склалися традиційно. Адже за статистикою – більшість потонулих, плавали в непристосованих для цього місцях.

У нас есть с собой конец Александрова, приспособление, которое можно метнуть с берега, с лодки, на очень большое расстояние, здесь есть такие поплавки, человек хватается за них и можно вытащить на берег.

А ще рятувальне кола та жилети. Але головний ресурс – це професійні рятувальники. Їх в службі більше півсотні. Всі вони мають відповідні дозвільні сертифікати та пройшли атестацію.

Валерій Михайлов начальник комунальної установи "Спеціалізована водно-рятувальна служба Харкова"

Мы принимаем на работу – основной критерий:физические данные, они должны пройти медицинский осмотр, без медицинского осмотра,допуска у нас никто не может работать, они должны плавать и пройти подготовку. Спасатели ежегодно проходят обучение. обучение по программе "Пловец-спасатель", раньше это был матрос-спасатель, теперь пловец, и проходят также обучение так называемой медицины катастроф по оказанию первой медицинской помощи.

Коли людина тоне, рятувальник витягає її з води. Після роблять постраждалому штучне дихання, масаж серця, приводять до тями. Є тут і медичний пункт, де відпочиваючим можуть надати першу медичну допомогу, це стосується й теплових та сонячних ударів, порізів.

Наталія Чеховська медсестра

Оснащены полностью дезсредствами, медикаментами, готовы для оказания неотложной помощи, ну пока так как сезон только начался, у нас все нормально, никаких тяжелых случаев не было. Вызываем скорую, если тяжелый случай, если там перевязки, порезы, это мы сами справляемся.

Рятувальні пости працюватимуть щоденно аж до тридцятого вересня.