У Харкові продовжують активну роботу з протидії насильства у сім"ї. Нещодавно у місті відкрили денний центр соціально-психологічної допомоги "Розірви коло", головна мета якого комплексно проводити роботу з кожним із членів родини для того, щоб розірвати замкунте коло насильства у родині. На виїзному засіданні постійної комісії з гуманітарних питань депутати ознайомились з роботою центру. Статистика показує, що за останні роки кількість постраждалих від насильства у сім"ї тільки зростає. За словами фахівців, майже половина виїздів національної поліції пов"язана з такими випадками, близько 20 % постаждалих одразу ж вимагають негайного розміщення у безпечному місті, і тільки 10% від всіх жінок подають заяву у правоохоронні органи. Для вирішення цих проблем місто адаптувало кращі європейські практики надання допомоги для роботи денного центру на два відділення.
Ірина Краснолобова директор денного центру соціально-психологічної реабілітації «Розірви коло» На базе дневного отделения социально-психологической реабилитации уже объединились общественные организации города Харькова, которые работают в сфере противодействия насилия и предоставляют услуги пострадавшим. В поле зрения будут попадать вся семья и комплекс услуг по семейной терапии и восстановлению семейных отношений будут получать все члены семьи, которые находятся в группе риска.
Для реабілітації підходять комплексно – не тільки робота з профільними спеціалістами, а й проведення майстер-класів для жінок на різну тематику, в тому числі вчать як відкрити власний бізнес. Адже як показує статистика, майже 70% жінок, які потрапляють у зону ризику фінансово залежать від партнера. Також на базі денного центру працюватеме відділення екстреної допомоги – це дві кімнати, де зможуть розмітитись до шести жінок для безпечного перебування, у тому числі і у нічний час, протягом трьох діб. Наразі це пілотний проект, який першим дає старт у Харкові,адже в Україні ще немає законодавчої бази та практики роботи подібних іституцій.
Лариса Болгова директор Департаменту праці та соціальної політики Опыта у нас не в Украине не в других городах и странах близлежащих. Такого опыта нет – экстренного поселения и мы должны понимать, нормативной базы нет. Потому что на сегодня есть, очень много обращений, очень много обращений не только женщин или же детей так же мужчин, но здесь очень много факторов на которые мы должны обратить внимание для того, что бы в первую очередь не навредить тем людям с которыми нужно будет проводить эту работу и поселение в такое отделение и для того, что бы оказать максимально действенную помощь, тем кто в этом нуждается.
На порядку денному депутати розглянули питання роботи Європейської хартії рівності жінок та чоловікі, яку місто підписало у грудні минулого року. Основні пріорітети – розвиток міста у всіх сферах життєдіяльності для того, щоб підвищити якість послуг. Наразі Харків буде працює над впровадженням положень Хартії.
Олексій Чубаров директор Департаменту у справах сім'ї, молоді та спорту Дальше нам предстоит такой достаточно длительный процесс проработки плана действий непосредственно пунктов изложенной из этой хартии. То есть подписание не будет конечным этапом, будет создан план действий – он уже проработан до конца 2019 года будет направлена, скажем так драфт-версия плана действий и у нас еще будет в запасе 2 года для того, что бы уже четко утвердит план действий и следовать ему.
Але на цьому зупинятись не збираються. Місто спільно з Національної поліцією планує запровадити проект під назвою "Поліна", який направлений безпосередьо на протидію насильства у сім"ї. Проект повноцінно почне функціонувати вже з цього місяця.
Ольга Чичина голова постійної комісії з гуманітарних питань Нацполиция будет, специально обученные бригады патрульные, которые будут выезжать на случай насилия в семье и сразу же будут наши специалисты с центра соцслужб, они будут также вести в центр пострадавших либо в дневной центр. И вот этот проект "Полина" создает те мобильные бригады, которые позволяют отвезти ее на медицинский осмотр – это в сферу здравоохранения, а потом уже распределить поселять либо не поселять. И это будет впервые только с марта месяца.
У місті продовжуть напрацьовувати комплексну програму з протидії насильству, адже головною метою таких заходів, наголошує Ольга Чичина, – це підвищення якості життя харків"ян.
Ольга Чичина голова постійної комісії з гуманітарних питань Эти все наработки в Харькове есть, что центр пострадавших от насилия круглосуточный, есть две мобильные бригады, открыт центр дневной реабилитации и этот весь комплекс услуг – это впервые в Украине создано в Харькове. Именно по этому комплексу услуг мы зарабатываем положение по каждому из компонентов и эти положения уже отправляются в Минсоцполитики и Харьков – это тот город, который на сегодняшний момент делает особый вклад в законодательную базу именно в сфере противодействию насилия в семье.