В Харькове прошел Всеукраинский фестиваль корейской культуры
Кореяда – 2013. До Першої столиці з'їхалися етнічні корейці з усієї України та Росії – на всеукраїнський фестиваль корейської культури. Харків зустрічає гостей – українським фолкльором.
Далі чисто корейські мотиви.
Кан Ден Сік Президент асоціації корейців України
-Для нас это очень важно, потому что, не секрет о том, что корейцев на Украине их около 35 тис насчитается. И они, многие забыли свою культуру, язык и поэтому задача наша – возрождение культуры среди этнических корейцев Украины.
Так в етнічних костюмах, зі східним мистецтвом та фольклором, представники древнього народу відновлюють традиції своїх прадідів.
З цією старою народною корейською композицією колектив Те Хан на фестиваль приїхав з Росії, – ще раз нагадати молоді – про особливості народних пісень.
Люція (Росія)
-Мы сейчас стремимся объединить всех корейцев, на почве того, что культурного развития, потому что техническое само собой, а хочется, чтоб народ не потерял свои корни и знал свой родной язык, поэтому мы исполняем все песни на исконно корейском языке, не смотря на все сложности.
Вона майже не розуміє корейської мови, бо у Марієм татарське коріння, українська національність, але вона тут, бо її цікавить – східна культура.
Мерієм (АР Крим)
-Мне очень нравится выступать и изучать другую культуру и вообще мне нравится корейские танцы, корейский язык. Нужно изучать всякую культуру. Это для всех нужно и я думаю, никому не помешает чужая культура.
Багатогранність традицій національностей світу відображена в цих полотнах Вікторії Тен. Дівчина, подорожуючи світом, "збирає" красу жінок.
Вікторія Тен художниця (м. Дніпропетровськ)
-Я пришла на этот фестиваль показать что, во-первых, представить свою нацию и эти картины, посвящены как вы видите женщинам, то есть разных национальностей вот и показана женская красота.
Фестиваль корейської культури в Україні відзначають вже вісімнадцять років поспіль в різних регіонах країни.
Кім Ін-Цжун Надзвичайний і Повноважний посол Кореї в Україні
-Торік я брав участь у фестивалі «Кореяда»у Запоріжжі, цього року – в Харкові. Я бачу, що відродження корейської культури дійсно відбувається. Дуже радий, що корейський рух в Україні йде в правильному напрямку.
В найближчий час у Харкова побільшає міст-побратимув. За словами представників асоціації корейців України, корейське місто Де Дян налаштоване підписати договір про співдружність.