В Харькове прошло заседание комитета ВР по вопросам образования и науки
Виступи освітян, народних депутатів України та експертів з галузі науки. Дебати тривали доволі довго та активно. Так у Харкові пройшло виїзне засідання комітету Верховної Ради з питань науки і освіти. І Перша столиця була обрана не випадково, адже її по праву вважають інтелектуальною через кількість вишів. Тому народний депутат України Олександр Грановський ініціював цей захід, аби всі наболілі проблеми освітян були озвучені та почуті. І перше питання на порядку денному – реформа нової української школи.
Тарас Кремінь член Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти Ми поспілкувалися з освітянами для того, щоб безпосередньо дізнатися наскільки ефективно тривають освітні реформи. Так, учителі задоволені обсягами освітньої субвенції, вони відчувають на собі як змінилася початкова школа, наскільки ефективно відбувається підвищення кваліфікації педагогічних працівників.
Та якщо запровадження Нової української школи вчителі визнають, як доволі ефективну реформу, все ж таки проблеми залишаються вже в інших закладах. Освітяни розповідають, у вихователів в дитсадках та працівників позашкільної освіти – мала зарплата. І через це виникає низка складнощів.
Ірина Медвідь заступник голови Харківської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Проблема кадрів стає дедалі складнішою і ми маємо вже зараз в дитячих садочках велике оголення ставок, велике навантаження на вихователів, яких ніким замінити. Тому ми просимо комітет ініціювати питання щодо підвищення заробітних плат цій категорії педагогічних працівників, ну і звичайно, потім будемо просити підтримку Верховної ради, кабінету міністрів, тобто всіх наших депутатів.
І комітет Верховної ради розглянув це питання. Ще вони вислухали проблеми вишів, адже зараз спостерігається стагнація вищої освіти. Тому на засіданні прийшли до спільного рішення – потрібно переглянути фінансування, керівництво закладів освіти та методи оцінювання. Адже вчитель, зазначають народні обранці, – це джерело досвіченності, тож аби побудувати успішну країну з інноваційною економікою необхідно робити певні зміни. І представники комітету ініціювали відповідні законопроекти, що допоможуть реформувати виші та позашкільні заклади.
Олександр Співаковський очільник Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти Є відповіді абсолютно конкретні рішення, які ми доводимо до кабінету міністрів України, міністерства фінансів, міністерства освіти і науки України. Ми запропонували низку відповідних інструментів, які як раз забезпечать цей розвиток.
Представники комітету відзначають, що подібні заходи якнайкраще допомагають дізнатися про проблеми освітян. Адже лише в форматі відкритого діалогу можна зрозуміти масштаби першочергових складнощів. Тому народний депутат України Олександр Грановський каже, поспілкувавшись з харківськими освітянами, зрозумів – необхідно ініціювати подібний захід. Бо, розповідає, доволі часто відвідує дитсадки та школи і бачить, що в людей залишається низка проблем, що можна вирішити лише на державному рівні.
Олександр Грановський народний депутат України Конечно же, законодатель должен иметь возможность общаться с теми, кто в общем, часто пользуется его плодами, поэтому практика выездных заседаний имеет самое эффективное значение, на мой взгляд, она имеет прикладной характер и, безусловно, будет полезной.
Тому, зазначає, Олександр Грановський, він і надалі всіляко сприятиме подібним заходам, аби освітяни мали можливість висловити свої зауваження і народні депутати могли з перших вуст почути про всі складнощі та надати відповідну допомогу. У Харкові вже для її надання, в співробітництві з міською владою, Фондом Олександра Грановського запроваджена програма "Крок у майбутнє". Її мета – реагування на першочергові проблеми навчальних закладів.