В Харькове работала команда архитекторов из двадцати европейский стран

06.06.2015 18:02   -
Автор:

Цього тижня в Харкові працювала команда європейських архітекторів. Експерти з Англії, Франції, Італії, Іспанії, Греції, Болгарії та інших країн з’їхались до Першої столиці в рамках міжнародного проекту, місце в якому Харків виборов три роки тому.

Сергій Чечельницький заступник директора Департаменту – начальник управління містобудування та архітектури, головний архітектор міста

В свое время Харьков выиграл грант. То есть, Харьков подал на конкурс документы и европейское сообщество, посмотрев все эти документы, сказали, что Харьков – молодцы. Поэтому именно Харьков возглавляет эту команду. Мы знаем, что Харьков – европейский город. И все, что сегодня происходит – это подтверждение этому. Знаете, это когда все флаги к нам.

Ціль проекту – розробка плану стійкого розвитку міст. Свої ідеї з розвитку Харкова пропонують і студенти Першої столиці, які ввійшли до команди європейських спеціалістів. Іван Заварда разом з іншими студентами розробляв плани реконструкції проблемних територій мегаполісу. Особливо детального він зі своєю групою працював над програмою оновлення Комсомольського озера, що в Червонозаводському районі Харкова.

Іван Заварда харківський студент

Этот район, с одной стороны, очень привлекательный, то есть, там ландшафтные характеристики, которые в Харькове сочетаются очень редко. Там большое озеро, интересные реки, лес и, при этом, большое обилие промышленных предприятий. И, в общем, зона эта достаточно депресивна с экологической точки зрения.

Тож зараз Іван разом з іншими членами своєї команди, розробляє план реконструкції цієї зони, яка за його словами, в майбутньому може стати чудовим місцем відпочинку харків"ян. На реалізацію таких потрібні не аби які кошти з державного бюджету, але зараз з цим є проблема. Тож поки участники програми продовжують навчатися.

Тетяна Сергеєва координатор міжнародного проекту «Стійкий розвиток міст на основі екогуманістичності без втрати ідентичності»

Мы получаем оборудование и у нас сейчас появились современные мультимедийные классы, у нас появились и экспо-центры, у нас появилось новое, инновационное обучение, так называемый и-ленинг.

Під час такого навчання, каже координатор міжнародного проекту, є можливість колосального обміну досвідом та інтеграції в європейський навчальний простір, що і є однією з ключових цілей проекту.

Тетяна Сергієва координатор міжнародного проекту «Стійкий розвиток міст на основі екогуманістичності без втрати ідентичності»

Мы развиваем человеческие ресурсы. Наши преподаватели проходят обучение в ведущих европейских университетах. Мы формируем человеческие ресурсы, инфраструктуру и сеть. То есть, мы открываем возможность коммуникации не только наших университетов-участников, а университетов всей Украины.

Під час освітніх поїздок Харківських, Львівських, Київських спеціалістів до європейських технічних навчальних закладів, їм таки вдалось налагодити обмін досвідом. Завдяки цьому було розроблено тридцять пакетів освітніх програм, сайт та базу знань, які наразі розміщені на платформі проекту та знаходяться у вільному доступі. Вже незабаром, сподіваються координатори проекту, ці програми стануть частиною навчального процесу в закордонних технічних вишах.