В Харькове разрабатывают варианты помощи сотрудникам хосписов

04.09.2019 13:44   -
Автор:
Відділення паліативної допомоги міської дитячої лікарні №5 працює в Харкові неповні два роки. І по теперішній час тут на лікуванні знаходились 156 дітей з важкими, загрозливими для життя недугами. Сьогодні у міста є можливість надавати таким хворим дітлахам необхідну спеціалізовану допомогу, що включає медичний супровід, а також соціальну і психологічну підтримку. Для цього у Харкові вперше в Україні було побудовано повноцінний медичний заклад такого профілю – дитячий хоспіс на 20 ліжок, а згодом відкрито і психоневрологічне диспансерне відділення і психіатричний денний стаціонар на 40 місць. Натомість питання організації та розвитку паліативної допомоги постійно у центрі уваги міських депутатів, адже потреба в удосконаленні роботи в цьому напрямку є.  
 
Алла Бобейко голова постійної комісії з питань соцзахисту і охорони здоров'я Харківської міськради 
 
Вот если бы законодательная база реформирования позволила делать вот такие, за счёт плановых государственных медицинских субвенций, вот такие лечебные чреждения по разным направлениям, то вот это, наверное, и есть высший смысл и задание реформы. Всё должно быть очень гуманно, очень достойно, правильно, профессионально, с современными технологиями. Вот это и есть результат на какой мы должны работать.
 
Дитячий хоспіс може бути прикладом організації такої роботи. Важко навіть уявити, що це колись була занедбана будівля. Але коштом міського біюджету за підтримки Харківського міського голови та депутатського корпусу тут зробили неможливе для того, щоби створити все необхідне для важкоховрих дітей. Окрім оснащення сучасним лікувально-діагностичним обладнанням, тут створені комфортні палати для лікування та реабілітації хворих, кімнати для відпочинку, в тому числі, і для батьків та організовані всі умови для роботи спеціалістів усіх фахів.  
 
Юрій Сороколат директор Департаменту охорони здоров'я
 
По идеологии и согласию и постоянной комиссии нашей депутатской, и Харьковского городского головы Геннадия Адольфовича Кернеса, мы задумали создание современного подразделения для оказания и паллиативной, и диспансерной амбулаторной помощи детям с психоневрологичной патологией. 
 
Наразі, кажуть співробітники відділення паліативної допомоги, проблема таки існує – це дефіцит фахівців, медичного персоналу у хоспісі не вистачає. 
 
Тетяна Приходько головний лікар Харківської міської дитячої лікарні №5
 
Это самый больной вопрос. Это текучесть врачей, медсестёр и младших медсестёр всех звеньев этого отделения, всех. Естественно, проблема в том, что зарплата маленькая, до четырёх тысяч у нас зарплата с вычетом, ну вот люди работают. 
 
Вся справа в тому, пояснює віце-мер Світлана Горбунова-Рубан, що надбавки для фахівців цих закладів законодавчо не передбачені, бо вважається, що вони працюють в звичайних умовах лікувального закладу. Тож ситуація, зазначає, потребує вирішення.  
 
Світлана Горбунова-Рубан заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення 
 
У нас есть местная льгота, у нас есть муниципальные программы, через которые мы оказываем помощь гражданам льготных категорий. Может быть поставить вопрос о муниципальной надбавке сотрудникам и детского отделения паллиативной помощи, и нашего взрослого хосписа, там те же проблемы, также текучесть кадров и такая же тяжёлая и эмоциональная, и физическая работа. 
 
Депутати "за". Тож планують розробити пропозиції щодо надання муніципальної надбавки співробітникам хоспісів.