В Харькове состоялось первое выездное заседание Комитета ВР по вопросам охраны здоровья
Метою виїзного засідання Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я, ініціатором якого виступив народний депутат України Олександр Грановський, було ознайомлення з досвідом організації медичної допомоги на Харківщиніі. Адже про проблеми галузі на місцях нардеп знає не з чуток і наразі Благодійним фондом Олександра Грановського вже впроваджено програму "Пульс Харкова", яка діє в партнерстві з міською влладою і ставить за мету саме допомогу медичній сфері Першої столиці. Тож згідно порядку денного фахівці спочатку відвідали обласний госпіталь ветеранів війни, потім і регіональний перинатальний центр, де надається спеціалізована меддопомога вагітним та породділям з важкою патологією, недоношеним і хворим новонародженим, і де проводиться великий спектр оперативних втручань. Також у центрі уваги членів комітету було і ще одне питання – стан надання онкологічної допомоги і зокрема будівництво в нового онкоцентру.
Олександр Грановський народний депутат України Вижу и знаю, что местные власти делают всё что в их силах в лице и областной администрации, и губернатора непосредственно, но помощь сессионного зала, Кабинета министров, я точно понимаю, не была бы лишней. Поэтому я обратился с подобной инициативой в адрес комитета, надо отдать должное члены комитета с удовольствием этой инициативой загорелись, за что им благодарен, приняли соответствующее решение. А ко всему прочему такое заседание начиная с 2014 года, с первого дня каденции этого сессионного зала, было принято впервые, это первое выездное заседание медицинского профильного комитета в другом городе. И мне отдельно приятно, что оно состоялось именно в Харькове. Ірина Сисоєнко заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я Я дуже рада запрошенню пана Олександра Грановського з приводу проведення засідання Комітету з охорони здоров"я саме у місті Харкові, тому що питання реалізації і будівництва обласного онкологічного закладу вже триває декілька років. І я дуже рада що це питання безпосередньо починає реалізацію.
І саме це питання будівництва онкоцентру було першочерговим на розгляді комітету, наразі як і виділення коштів з держбюджету на закупівлю нового медичного обладнання для якісної діагностики та лікування онкохворих, а також придбання медикаментів та хіміопрепаратів, адже Харків приймає не тільки жителів області, а й пацієнтів з інших регіонів України. І так як засідання комітету відбувалось у форматі питання -відповідь, то місцеві владники та лікарі могли напряму подискутувати і звернутися з багатьма іншими своїми нагальними проблемами до законотворців.
Костянтин Яриніч член Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я Багато рішень на сьогодні приймається саме в Києві, але от таке інтерактивне спілкування з спільнотою медичною тут на Харківщині дала нам нове розуміння яким чином ми зараз повинні сформувати навіть наш український бюджет щодо медичної галузі, тому що дуже багато прогалин, які сьогодні не враховані, це нам надає такий поштовх для того, щоби ми відпрацьовували ці речі і розуміли, що ми це робимо правильно.
Ознайомились фахівці і з досвідом Харкова щодо надання екстреної медичної допомоги, відвідали центр медицини катастроф, де працює диспетчерська система управління, моніторингу і контролю, яка базується на сучасних інформаційних технологіях. Завдяки чому сьогодні Харківщина займає кращі позиції в країні по виконанню державного нормативу доїзду бригад на виклик. Тож, як зазначили члени комітету, планують цей досвід поширити на всі регіони країни.
Олександр Грановський народний депутат України Я думаю, что прошёл комитет довольно эффективно. Мне приятно, что депутаты лично сегодня посетили три медицинских учреждения, непосредственно переговорили с врачами, услышали из первых уст их заботы и переживания. это очень важно, таким образом уверен, что скорость реакции будет в следующий раз выше. Поэтому исключительно в интересах харьковчан такой комитет, заседание такого комитета состоялось именно здесь.
У підсумку члени комітету ухвалив рішення доручити профільному міністерству розробити загальнодержавну програму боротьби з онокозахворюваннями на 2019-2024 роки. А Кабінету міністрів рекомендувати при підготовці проекту Закону про державний бюджет наступного року передбачити збільшення видатків для Мінохорони здоров"я на 2,5 мільйони гривень щодо забезпечення медикаментами онкохворих дорослих і майже 445 мільйонів для дітей, та 11 мільярдів на розвиток в Україні системи екстреної медичної допомоги.