Гендерна рівність та попередження насилля в сім'ї. Cаме це стало ключовими темами обговорення під час засідання профільної координаційної ради. Учасники зібралися, аби ознайомитися з новозатвердженою міською програмою, і внести свої пропозиції до плану дій в цьому напрямку на наступний 2018 рік.
Світлана Горбунова-Рубан заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я і соціального захисту населення
Пока у нас в ШЕЛТЕРе 10 мест. И плюс мы организуем в каждом территориальном центре такой кризисный пункт, куда смогут обратится. И плюс мы в 2018 году планируем открыть отделение дневного пребывания, дневного обращения за различными консультациями тех людей, которые оказались жертвами насилия. Мы больше будем предлагать, во-первых, дистанционную помощь. Это телефоны доверия, работа мобильных бригад, во-вторых, консультативную помощь.
Щодо гендерної політики, то в наступному році у місті планують розширити перший та єдиний в Україні – Музей жіночої та гендерної історії. З такою ініціативою виступила громадськість. У музеї планують проводити лекції, зустрічі та консультації. Про те, кажуть у мерії, це лише початок потужної роботи Харкова в питаннях гендерної рівності та попередження насилля в сім'ї.
Світлана Горбунова-Рубан заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я і соціального захисту населення
Наша задача создать систему, наша задача создать такую систему взаимоотношений между всеми этими службами, департаментами, организациями, которая бы эффективно реагировала на любой факт насилия, который произойдет в том или ином месте города Харькова. Для того, чтобы вовремя прийти на помощь, вовремя объяснить, вовремя дать совет и не дай бог, чтобы никто не пострадал.
У мерії зазначили, спільно з громадськими організаціями ухвалену програму будуть ще оновлювати та вносити доповнення. Бо, наголошують, лише так можна добитися бажаної мети.