В Харькове завершился фестиваль “Харьковская сирень”
Канський фестиваль по-харківські. Зірки справжні французські, тільки от замість червоної доріжки – бузкова. Чотири дні Перша столиця жила у ритмі кіно разом із кінофестивалем Харьковская сирень. Майстер-класи, виставки та звичайно – перегляд фільмів конкурсантів. Особливо запам*яталося харків*янам караоке у саду Шевченка із французським співаком Рішаром Кроссом.
Ганна Шара, студентка:
-Он настолько хорошо к себе располагает и очень обаятельній человек, мне очень понравилось
Окрім порад від професіонала учасники майстер-класса мали можливість отримати квиток на зустріч з Аленом Делоном, який теж приїхав на четвертий фестиваль короткого метру Харьковская сирень. Актор залишив відбиток не лише в серцях городян.
Зірка французського кіно став справжнім сюрпризом для городян. На зустріч із ним прийшли і молоді, і люди похилого віку. Готували питання заздалегідь.
Олена Басенко, банкир:
-Он первый раз в нашем городе хотелось бы спросить как ему наш город, как он воспринял наших людей я вообще живу во Франции поэтому мне вдвойне это интересно
Та готуватися не було сенсу – актор забажав спілкуватися безпосередньо із залою. Від приватного життя до творчого шляху – ось, що цікавило харків*ян. Також у рамках зустрічі були представлені фрагменти фільмів за участі Ален Делона. Після актор зізнався, одну з цих стрічок він не передивляється ніколи.
Ален Делон , актор:
-Басейн» – це той фільм, який я не дивлюся ніколи. Причина проста: з тих, хто знімався в цьому фільмі, вже немає не тільки Ромі, але й інших учасників, я залишився один. Я дуже любив цю жінку і мені надто боляче дивитися кадри, де ми разом купаємося в басейні, обіймаємося.
Згадала молодість і почесна гостя фесту Мілен Демонжо. Для неї в філармонії організували виставку її світлин. А от концертом французської музики згадували тут і відому співачку Едіт Піаф.
Олександр:
-Это сердце Франции, музыкальной Франции, сердце той эпохи, мы то поколение, которое помнит и любит эту музыку.
А ще на сцені відтворили частину життя Едіт Піаф. Мілен Демонжо та Рішар Кросс разом читали уривки з переписки співачки з її коханцем.
Також у рамках заходу згадували і про тих, хто був піонерами кіно. І такі люди працювали у Харкові. Другого грудня сто шіснадцять років тому Альфред Федецький провів перший кінопоказ у приміщенні філормонії. Тепер тут пам*ятна дошка. І покладання квітів до неї вже традиція фестивалю Харьковская сирень.
Ян Гранат, Генеральний консул Республіки Польща в Харкові:
-Федецкий, который стал отцом украинской кинематографии, является тем человеком а их много в нашей истории, который нас объединяет
В останній же день Харьковской сирени підбили підсумки. Двадцять картин, які відібрали члени журі. Шість номінацій. Французи стали найкращими режимерами та операторами короткометражних фільмів. Та найбільший сюрприз чекав на російського режисера. Його фільм "Енмеш" оцінила сама Мілен Демонжо.
Мілен Демонжо, почесний президент кінофестивалю "Харьковская сирень":
-Режисер стрічки дуже вразив мене своєю роботою, тому я впевненна він впорається не тільки з короткометражним фільмом, а й з повнометражним. І я з радістю готова у ньому знятися.
Перший приз кінофестивалю дістався польському режисерові. За стрічку Петра Субботки "Glassgow" журі проголосувало одностайно. Фестиваль добіг кінця. Настпуного року він відзначатиме свій перший ювілей – п*ять років. Та вже зараз він набув міжнародного масштабу. Сім країн світу приймали участь у фестивалі короткометражного кіно Харьковская сирень.
Михайло Добкін, голова Харківської обласної державної адміністрації:
– Канский кинофестиваль конечно постарше нашего будет, да и климат там помягче нашего, но я думаю с раза десятого-пятнадцатого отношение к кинофестивалю будет абсолютно иным, если мы выдержим тот уровень, ктороый был на четвёртом, то я думаю, мы будем уже по-другому восприниматься и отношение к нам европейского и мирового кинематографа будет абсолютно иным.