В Харкові з’явилась нова традиція – річниця Євро
Анастасія Полякова кореспондент
-Одяг в них не жовтогарячий, а блакитний, та й гаміру від них трохи менше ніж від вболівальників голандської збірної. Але на один день поринути в атмосфери Євро таки вдалося.
Сергій Цимбал волонтер
-Год назад – первого июля мы точно так же маршем прошлись от Советской до площади Свободы. После Евро у нас осталось достаточно серьезное волонтерское движение и мы отмечаем, это является для нас серьезным событием.
Волонтерство у Харкові і справді отримало нову форму і перетворилося на цілий маштабний рух. Завдяки Єврочемпіонату багато людей стали справжньої інтернаціональною командою.
Сергій Васильєв волонтер
-Волонтером решил стать потому что быть в эпицентре такого события мирового масштаба и не поучаствовать в нем было бы не то что обидно, неправильно. Это событие всколыхнуло и показало, что Харьков – Европа не только географически, если помните, были опасения,но по-моему ни один болельщик не поехал из Харькова разочарованным, несмотря на результат, как сыграла его команда.
Волонтери допомагали іноземним гостям на стадіоні, фан-зоні, в місті. З багатьма вболівальниками вдалося потоваришувати.
Валентина Куценко волонтер
-На самом деле незабываемый опыт, опыт и огромное количество новых друзей.
А по собі ці друзі залишили не лише приємні спогади, а й чимало сувенірів, фото. В Харкові все це вирішили зібрати в експозицію, яку відкрили в Історичному музеї.
Анастасія Полякова кореспондент
-Виставку присвячену Євро-2012 розмістили поруч з експонатами росказують про всі досягнення України та Харкова за роки незалежності. І недарма. Адже Чемпіонат з футболу Євро-2012 став частиною сучасної історії.
Всі етапи – від підготовки до останнього маршу голандців – на стендах. Атрибути вболівальників, і навіть вказівники з метро – свято Євро тут збирають по крупицях. Тут можна поринути в спогади.
Юлія Гуріна соцпрацівник, відвідувачка виставки
-Этот оранжевый цвет, который был везде по городу, то есть люди в оранжевых футболках, люди с улыбками, приветливые, вот, ну это большой плюс для нашего города – такой большой поток иностранцев. Это история города, это останется и еще через много поколений будут люди смотреть и вспоминать о том, что было в 2012 году.
Олександр Попов заступник Харківського міського голови у справах сім'ї, молоді та спорту
-Некоторые люди наслушавшись об агрессии голландских болельщиков сбежали из города и смотрели матчи по телевизору, но тем кому удалось пообщаться с болельщиками на фанзоне, на площади, в оранджкемпе, приобрели себе настоящих друзей, они шли одним маршем от площади с песнями и вот с такими плакатами и я думаю, это запомнится надолго для города, и те кто не увидел это живьем будут смотреть это в музее.
Ще додати експонатів обіцяли голандці, можуть приєднатися до цієї роботи і городяни. Так Станіслав Полюскевич приніс сувеніри-скарбнички, які для Євро-дві тисячі дванадцять робив його товариш. Гіпсових гравців різних країн вони дарували гостям міста.
Станіслав Полюскевич менеджер
-Видели большие коллективы, подходили с ребенком и дарили, и они были рады, они нам тоже дарили всякое, помадки всякие, штучки-дрючки и они еще подарили два билета на футбол.
Щоправда, зізнається чоловік, потоваришувати з голандцями завадив мовний бар"єр. Що-то за українські дарунки доводилося пояснювати жестами.
Станіслав Полюскевич менеджер
-Я им показывал – банкомато, карточки, у них же копилок нету, они ехали у голландцев на передней торпеде, люди фотографировались, на площади когда стоял автобус.
Ось така привітність городян, а ще злагоджена робота міста дала гідний результат – думка іноземців про Україну змінилася. І Харків – те місто, завдяки якому склався позитивний імідж України. Співпраця після Євро розвилася в різних напрямках – бізнес, економіка, сільське господарство, спортивні проекти. Так, ця голандська родина приїхала, аби тренувати юних футболістів, аби в подальшому вони могли грати у європейських клубах. В Харкові вони не вперше.
Бутгер Хугстра гість міста (Голландія)
-Можливо раніше, до чемпіонату, голландці мали не дуже добре враження про вашу країну, але зараз все змінилося, тому що тут ми побачили привітних людей, красиві будинки, гарну інфраструктуру, підготовану для Євро-2012
Ромке Хугстра гість міста (Голландія)
-Я прожив тут цілий рік, під час підготовки стадіону до Євро-2012 в мене з"явилося багато добрих знайомих, все було організовано на високому рівні. Прикро, що голландська команда показала себе не дуже добре, адже я знаю, що харків"яни палко вболівати за неї.
Городяни і після Євро продовжують підтримувати жовтогарячу збірну з країни лева.
Анастасія Полякова кореспондент
-Вболівати за збірну Нідердандів тепер можна в одному місці. В Харкові з"явився фан-клуб цієї команди. Тут можна не лише переглянути футбольні матчі, а й поринути в неповторну атмосферу цієї країни.
Тут все стилізовано під голландський фан-клуб. Всюди – атрибути жовтогарячого кольору.
Олексій Гончаров власник спортбару
От болельщиков у нас остались – это розы фанатские, это шарфы, вот еще мы делали фотосессию, был тут фотограф постоянный, и теперь эти фотографии размещены на стенах, мячи нам друзья наши предоставили, флаги мы сами отшили.
Бутгер Хугстра гість міста (Голландія)
-Чудова ідея, я думаю, багато голландців, коли будуть у Харкові обов"язково з задоволенням відвідають це кафе, і я – не виключення.
І вони приїдуть сюди, адже попереду в Харкові будуть ще масштабні заходи, в які поринатиме вся країна.
Ромке Хугстра гість міста (Голландія)
-Ви довели, що можете приймати будь-які маштабні заходи, тут було чимало волонтерів, які були добре організовані, працювали, як справжня команда, ви довели, що вмієте працювати – ви збудували комфортний аеропорт, відремонтували дороги, сквери, підготували стадіон, українці – фантастичні люди, вони можуть все.
Але й після Євро-2012 робота з упорядкування міста не зупинилася. За два місяці після фіналу чемпіонату у Харкові з"явилася перлина – відкрили оновлений парк Горького і в серпні йому також виповниться рік. Але голандські фанати тоді так і не побачили його у всій красі. Тож сьогодні волонтери Харкова вирішили подовжити маршрут і завершили святкування тут, у Харківському Діснейленді. Сподівючись, що колись цим новим шляхом пройдуть і іноземні гості Першої столиці.