В Харьковской области обнаружили почти 90 тысяч лжепереселенцев

11.04.2016 14:27   -
Автор:
Більше двохсот чотирьох тисяч переселенців насьогодні офіційно зареєстровані в межах Харківської області. Більш ніж вісімдесят чотири тисячі з них у лютому потрапили до "чорних списків" СБУ – їх запідозрили в шахрайстві і позбавили всіх видів соціальної допомоги. За два місяці половину переселенців з "чорного списку" перевірили на справжність. Результат, кажуть посадовці, приголомшливий. 
 
Юрій Шпарага директор Департаменту соціального захисту населення Харківської облдержадміністрації
 
На сьогоднішній день було здійснено перевірки комісіями, які було створено районними адміністраціями, Перевірено сорок тисяч шістсот вісімдесят вісім осіб. Двадцять п'ять тисяч п'ятсот сорок сім з них знято з обліку. Тобто, людей насьогодні в Харківській області немає. Ці люди втратили всі види соціальних допомог, тому що ці люди переселенцями не являються. Вони приїхали на територію Харківської області отримали довідку і повернулись на місце постійного проживання.
 
Тим, хто перевірку пройшов, розповідають в Департаменті соціального захисту, виплати вже відновлено. Іншим залишається просто чекати – перевірити всіх, хто опинився в чорному списку, у відомстві обіцяють протягом найближчих місяців. При цьому, зазначають, пенсіонери, які не отримують свої гроші, у відповідні органи мають прийти особисто, аби засвідчити, що дійсно є справжніми отримувачами пенсій. Поки ж що, тих, хто запезпечення був позбавлений несправедливо, з шісдесяти шести тисяч двохсот виявилось зовсім небагато. 
 
Юрій Шпарага директор Департаменту соціального захисту населення Харківської облдержадміністрації
 
Поновлено тільки три тисячі вісімсот. Тобто за отриманням пенсії ті люди, які дійсно мали право на отримання пенсії, знову ж таки, враховуючи те, що вони мають статус внутрішньо переміщених осіб, тільки три тисячі вісімсот. Останніїх шестидесяти трьох тисяч в Харкові немає. 
 
Таким чином, пояснюють в Департаменті соціального захисту, тисячі переселенців в Харківській області виявились "мертвими душами" – гроші отримували, а по місцю прописки не проживали. Хто отримував замість них мільйони гривень щомісяця, кажуть в Департаменті, залишається тільки гадати.