В Харьковской области продолжают расти потребительские цены

08.10.2014 18:54   -
Автор:

Це один з ринків Харкова. М'ясний відділ. Раніше, -розповідають місцеві продавці, до обіду прилавки були вже пусті. Тепер же – один покупець на день, у кращому випадку – кілька.

Олена продавець

Людей нет, нет, у них нет денег.

Через це ціну на м'ясо,- каже Олена, вона не підіймає, зросла тільки вартість сала.

Олена продавець

Сало – 60, 65, 50, тоненькое – 45. А было – 40, 35, самое лучшее – 50.

Але місцями,- розповідають все-таки городяни, м'ясна продукція подорожчала. Тепер доводиться рідше купувати.

Ніна харків'янка

Мясо – 70, 60, 65. Вы знаете, день пройдет, два, три и уже дороже. Кусочек вот взял, полкиллограмма, мало берем, потому что дорого.

Взагалі по Харківській області споживчі ціни виросли майже на три відсотки,- констатують в управлінні статистики. Але це тільки за вересень. Серед продуктів також здорожчали рис, цукерки, борошняні вироби.

Меланія пенсіонерка

Вообщем вчера вечером мы стали брать. Утром я брала 3,50, а вечером уже 3,75. Белый, кирпичик.

Фрукти в середньому зросли у ціні на три з половиною відсотки. А от банани – аж на вісімнадцять.

Тетяна продавець

Бананы дорогие, 23 гривны стали стоять. Стояли и 18,и 17,и 15. Это ж все в зависимости от доллара. Доллар подорожал и это все такое закупается в у.е

Майже на десять відсотків дорожче тепер і яйця.

Галина пенсіонерка

Вот яйца подорожали, ну все, даже картошка. Мы едим хлеб с водой, все. Мы не живем, а выживаем.

Серед непродовольчих товарів виросла ціна на товари особистої гігієни, автомобільну продукцію, фармацію, сезонний одяг, взуття. Серед послуг, що надаються населенню, подорожчав проїзд у поїздах, зросла оплата за телефон, кабельне телебачення, інтернет. Причини, – каже економіст Сергій Беренда, ситуація на Донбасі та політична нестабільність.

Сергій Беренда економіст

Влияние войны и политической нестабильности оказывается на курс национальной валюты. Соответственно падение гривны приводит к тому, что весь импорт он дорожает. Соответственно, если он дорожает, то и внутренние цены на продукцию, которая производится и внутри страны, она тоже из-за этого дорожает.

Інфляція, падіння ВВП, через це зарплата на місці, плюс масове здорожчання,- пояснює економіст. Але це ще не межа. Попереду- зима. Для України, -каже фахівець, вона ще й в плані економіки, буде надскладною.

Сергій Беренда економіст

Конечно не будет полного колапса, но роста экономики, либо же роста зарплат к соответствующему росту цен, я не думаю, что мы будем наблюдать в ближайшие три-шесть месяцев.

Тож радить економіст заощаджувати, використовувати енергозберігаючі технології та чекати, поки ситуація стабілізується.