В Харьковской области улучшат условия проживания переселенцев
На Харківщині проживає понад двісті тисяч переселенців із зони АТО. І це лише офіційні дані. Реально, зазначають фахівці, ця цифра у двічі більша. І якщо розселити біженців вдалося, та от умови для життя не у всіх є ідеальними. Допомогти у цьому зголосилися німецькі меценати. Ці наміри були офіційно скріплені договором. Його підписали керівники Харківської облдержадміністрації, облради та представники Українського фонду соціальних інвестицій. Наступний крок – це створення та узгодження індивідуальних проектів.
Ігор Райнін голова Харківської облдержадміністрації
12 мини проектов в 11 районах и городах Харьковской области на общую сумму 520 млн грн планируется реализовать. Это отремонтировать, подготовить к жизни, реставрировать и всё что связано с необходимыми бытовыми условиями для переселенцев. Предполагается 6 жилых помещений провести ремонт, 4 школы и 2 детсадика.
Сергій Чернов голова Харківської обласної ради
Это создание условий для почти 500 человек, это создание условий для оказания услуг для более чем 17 тысяч человек, которые смогут при реализации этого проекта пользоваться услугами объектов соцструктуры.
Вибір районів проходив за простим принципом, зазначили керівники Харківщини. До проекту допустили ті громади, які виділили окремі будівлі для поселення переселенців. І саме ці заклади, зазначають керівники проекту, будуть ремонтуватися в першу чергу.
Віктор Мирошниченко в.о. директора українського фонду соціальних інвестицій
Додатково до об'єкту, в якому будуть проживати переселенці, буде ремонтуватися якийсь заклад соціальної комунальної інфраструктури на вибір громад. В основному, це школи та дитсадки. Вартість попередня до 300 тисяч євро і житло, і соцоб'єкти.
Реалізація проектів стартує приблизно за місяць, зазначили керівники Харківщини. До цього всі учасники мають надати та узгодити відповідну документацію. У планах – розвивати цю програму, зазначили в облдержадміністрації. І згодом відремонтувати в рамках проекту і медичні заклади.